Dosud bylo tento rok přijato 75 063 žádostí o zahájení vyšetřování. Ve stejném období minulého roku, vyplnilo protokol na stránkách IFCC celkem 48 252 lidí. V roce 2001 přitom počet odeslaných stížností nepřesáhl 17 tisíc. Finanční ztráty rostly také a to o více než trojnásobek. V minulém roce bylo nahlášeno zhruba 17 milionů dolarů, tento rok už tato částka překročila 54 milióny dolarů.
Na předních místech žebříčku internetových podvodů se, stejně jako v předchozích letech, drží zločiny spáchané v on-line aukcích. Tyto případy se dostaly až na stůl amerických kongresmanů, bohužel se zdá, že ani oni nejsou s cyberzločinci schopni držet krok. Paleta způsobů jak na aukčních serverech okrást naivní nakupující je velmi pestrá. Od umělého zvyšování ceny samotnými prodejci sahá až k odcizení identity či „populárnímu“ nedodání zaplaceného zboží.
Zvyšuje se i průměrná částka o kterou elektroničtí zloději své oběti připravili. Nejvíce trpí ti, kteří naletěli na takzvané „nigerijské dopisy“ – průměrně přišli o 3 864 dolarů. Odcizení identity stálo zhruba 2 000 dolarů a ti, kteří za svůj odeslaný šek nikdy nic nedostali, ztratili asi 1 100 dolarů.
Suchá řeč čísel hovoří i o tom, které státy unie mají nejvíce obětí. Vedou Kalifornie, New York, Florida, Texas a Illinois. Ve stejných státech žila i většina dosud odhalených podvodníků.
Internet Fraud Complaint Center byl založen v květnu 2000. Obětem internetových podvodů nabízí on-line vyplnění protokolu se žádostí o zahájení vyšetřování. Případ IFCC zpracuje a předá příslušným místním úřadům. Kvůli přetížení centra jsou však praktické zkušenosti takové, že mnoho poškozených čeká na jakoukoliv odpověď i několik měsíců; výsledek vyšetřování je přitom značně nejistý.