FinExpert.e15.cz

Internet je vážnou konkurencí pro noviny


Tomáš Kulda  |  20. 11. 2005 11:34

Zcela souhlasím, v mém případě internet zcela nahradil kupování veškerých novin a časopisů a od odby, co mám pevné připojení k netu, jsem si žádné noviny ani časopis nekoupil a v nejbližší době ani nekoupím. Většina lidí, co s oblibou využívá internet, tiskoviny nekupuje, akorát někteří kupují televizní program. Doufám, že časem se sníží objem vydávaných novin a časopisů. Poštovním doručovatelům to ušetří dost práce, z ekologických důvodů se ušetří papír a lidé získají zkušenosti s počítačem a internetem, které se jim budou hodit.

 | 
Patrik Chrz  |  20. 11. 2005 14:29

k tomu televiznímu programu. Ten já nekupuji od doby, co mám televizi s teletextem. A s těmi časopisy je to taky pravda.

 | 
Petr  |  21. 11. 2005 09:12

TV program je také na netu, má ho každý portál ;) Teletext je moc pomalej.

 | 
wenca  |  21. 11. 2005 10:14

Od doby co mám EPG nepotřebuji žádnej TV program :o) Hned na televizi vidim co právě dávaj a co bude následovat i s detailním popisem.

 | 
ares952  |  21. 11. 2005 12:15

No ja mam sice EPG, ale bohuzel mi TV karta nezobrazuje cestinu, takze mi zbyva jen tv program 365dni (offline klient), ktery je mj. lepsi i proto, ze se tam dozvim, o cem ten porad je a dokaze me i upozornit

 | 
Slon  |  21. 11. 2005 12:41

Co se týče posledního odstavce, tak si myslím, že internet má větší možnost vytlačit papírové noviny než televize. Důvod je jednoduchý. U televize si člověk nemůže říct, že si zprávy poslechne zrovna teď, když má čas. Musí si počkat až nějaké zpravodajství bude a poslechnout si i to co ho nezajímá, jen aby nepřišel o něco zajímavého.

 | 
Redmarx  |  21. 11. 2005 13:11

Respektive nesouhlasim s tim, ze by neco podobneho se stalo i u nas. V USA to mozne je, ja nevim, stejne jsou tam ti lide divni.
Ale v Cechach ani kdyby se rozsiril internet, tak to na noviny vliv mit nebude, to jenom jednou za cas nekdo vyda poplasnou zpravu a pritom tady maji lidi jiny navyky.
Treba prazaci ztezka budou cist v metru webove zpravodajstvi a na zachod si taky radsi vezmu noviny nez notebooka. Proste noviny u nas nejsou a nevypada to ani, ze by byly do budoucna konkurenci internetu. To spis si muze konkurovat internet a televize.
Jina vec ale je, ze si lide kupuji noviny mene nez drive, treba takove noviny Metro (v Praze) jsou zadarmo a zivi je jenom inzerce. Taky jsou noviny drazsi nez drive a vzhledem k nizke zivotni urovni nekterych lidi, si tito lide prestali kupovat noviny, protoze na ne proste nemaji.

 | 
vizionář  |  21. 11. 2005 14:55

Nesouhlasit můžete, nicméně pokrok nezastavíš. Nebude se číst jen z notebooku a PC, ale hlavně z e-papíru. Taková zařízeníčka (obsloužitelná i počítačovými laiky - asi jako mobil) jsou už jako prototypy. Budou malá, skladná, přenosná, energeticky nenáročná. Kdo by si před pár lety troufl tvrdit, že mobil bude mít každý a dokonce i psi (v Asii to frčí). A dnes...?!

Kyž jsem před 25-28 lety prohlašoval, že za 10-15 let budou mít lidé doma počítače a budou na nich psát, kreslit, "hrát si", dělat hudbu, programovat, posílat si zprávy, aj., obvyklá odpověď byla: "už si další litr (vína) nedávej"

Dnes je to tady a skoro nikomu to nepřipadá divné. Mobilní telefony jsem taky prognostikoval. Na internet - aspoň v takové šíři, v jaké se dnes nachází - moje fantazie nestačila (ale něco jako "mejlování" jsem tušil).

Narozdíl od výše zmíněného jsem se ale smál prognózám o roku 2000 - že budeme létat ve vznášedlech, nic nedělat (nicméně některé menšiny už "rok 2000" mají dávno, a není to sci-fi  atp. krááávoviny.

Papírové noviny časem zaniknou (ale ne všechny - některé exkluzivní týdeníky a časopisy zůstanou) kvůli nedostatku inzerce, nedostatku čtenářů (protože zmenšujícím se nákladem se bude zvyšovat cena, takže budou pro mnohé nedostupné, a navíc budou vymírat - mladí papír potřebovat nebudou). Jde o to, aby si to redakce uvědomily a přizpůsobily se novým podmínkám. Silně to ovlivní i polygrafický a papírenský průmysl.

Jsem za NETnoviny ochoten platit, ale max. 1/10 ceny papírových novin a hlavně selektivně (sport a drby mně vůbec nezajímají, nemíním za ně tedy platit.). Budoucnost má obsah podle výběru. Hyň sa hukáže!

 | 
X  |  21. 11. 2005 20:27

za komunistů stály noviny, časopisy i na tehdější dobu směšnou částku - 1,2,3,5 Kčs, Net nebyl (u nás, jinde v plenkách), kupoval jsem toho docela hafo. Teď už kupuji pravidelně - za kapoušů, když je to předražený - jen Computer a Level. Ale také už s tím přestanu, je to zbytečné vyhazování peněz (Computer šel z 10 Kč na 99). Sbohem, papíre  To samý se dá říct o knížkách, dříve 15-20 Kčs, nyní lidových 500,- Kč  

 | 
Martians  |  22. 11. 2005 11:05

Ano, jenže tehdy byl plat desetkrát nižší, tudíž toto není argument, že ano ;o) (ačkoliv ho většina pro-komoušů ráda používá)... cenová hladina zůstala stejná, ne-li nižší, akorát dnes si navíc můžete taky připlatit za kvalitu navrch.

 | 
L-Core  |  22. 11. 2005 11:57

Plat nebyl 10 x nižší, ale 4-5x. Průměr za komančů, který dosahovali díky nivelizaci mezd opravdu skoro všichni, byl kolem 3 tisíc. Dnes, pominu-li manažery, banky, poslance a "umělce", to tipuju někde na 12-15 tisíc.

Pokud sis polepšil 10x, buď rád , velká většina lidí ale ani náhodou. Znám dost lidí, kteří z komunistických 3 táců jsou dneska na 9-10...

BTW, noviny a časopisy už taky nekupuju a pro-komouš určitě nejsem

 | Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená