FinExpert.e15.cz

Inspirace pro nejlepší bydlení začíná v Ostravě

Zveme vás na výstavu, kde se můžete nechat inspirovat pro různé úpravy bytů. Ty pro vás navrhli přední čeští architekti, avšak ne proto, aby se předvedli, ale pro to, aby ukázali, že i panelový byt může "prohlédnout".
Inspirace pro nejlepší bydlení začíná v Ostravě

Výsledky unikátního projektu „Raiffeisen Styl“ mohou od 18. do 25. srpna 2005 vidět návštěvníci obchodního centra Futurum v Ostravě (Novinářská 6a). Na výstavě jsou představeny varianty možných úprav bytů, typických pro Českou republiku nebo rady, jak je zajistit finančně. Ostrava je prvním městem v České republice, kde je tato putovní výstava prezentována. V rámci projektu „Raiffeisen Styl“ tým specialistů složený z předních českých architektů vytvořil společně s odborníky na financování sérii návrhů a doporučení, jak si vylepšit bydlení.

Tým specialistů, který stojí za představovanými návrhy, tvoří renomovaní architekti: Bořek Šípek (Studio Šípek), Jan Němeček a Michal Froněk ze skupiny Olgoj Chorchoj, Eva Heyworth (Heyworth Studio/Architekti), Aleš Lapka a Petr Kolář ze společnosti ADR a Barbora Škorpilová ze studia Mimolimit. Za Raiffeisen stavební spořitelnu, která zodpovídá za propracování finančních variant, je v týmu Eva Jahodová, ředitelka odboru support (vývoj produktů).

Na výstavě v obchodním centru Futurum v Novinářské ulici 6a v Ostravě mohou od 18. do 25. srpna návštěvníci vidět v rámci běžné otvírací doby obchodního centra návrhy úprav bytů, kteří architekti speciálně pro projekt Raiffeisen Styl vytvořili. Architekti a bytoví designéři přitom pracovali na bytech, které jsou pro bydlení v České republice typické: například byt v panelovém domě 3+1, byt ve starší činžovní zástavbě a malometrážní byt o rozměru 1+1 či 1+0. Na výstavě je tak možné shlédnout rekonstrukci bytu v panelovém domě, kterou navrhl Bořek Šípek či rekonstrukci staršího činžovního bytu zpracovanou renomovaným ateliérem Olgoj Chorchoj. U každého bytu je na výstavě prostřednictvím fotodokumentace a půdorysu ukázána jeho stávající podoba, kterou mohou návštěvníci porovnat s půdorysy a vizualizacemi nové podoby bytu navržené ateliéry předních českých architektů. Na výstavních panelech je navíc možné seznámit se s detailním popisem úprav v textu, kterým architekti své projekty doprovodili. Součástí informací obsažených na výstavě jsou i možnosti finančních řešení.

Široká veřejnost může také úpravy bytů shlédnout - a v elektronické podobě získat například půdorysy a popis uprav - na www.raiffeisenstyl.cz.

Podle ředitele marketingu Tomáše Vášáryho je celý projekt Raiffeisen Styl unikátní právě zpřístupněním pohledů špičkových českých architektů na úpravu běžného bydlení a propojením rad z oblasti architektury a designu s těmi z oblastí financí.

Zájem o změny bydlení je přitom značný, jak ukázal i výzkum, který RSTS v rámci projektu Raiffeisen Styl provedla. Výzkum ukázal, že 73 % respondentů o svém současném bydlení tvrdí, že neodpovídá jejich představám; navíc 69 % dotázaných by využilo služeb profesionálního architekta. Za největší nedostatky přitom dotázaní považovali stavební dispozice (44 %), zastaralý nebo nevyhovující stav technického vybavení a konstrukčních části bytu (stoupačky, jádro, okna) (46 %), zařízení koupelny (22 %) a zařízení kuchyně (12 %). Za nejdostupnější finanční produkt pro financování úpravy bydlení přitom 66 % respondentů považuje úvěr ze stavebního spoření.

Pro návštěvníky výstavy je vedle samotných návrhů připravena i soutěž. Pokud vyplní soutěžní kupon, který je k dispozici na místě výstavy, mají šanci získat úpravu svého bytu v hodnotě 100 000 Kč.

Výstava bude po svém skončení v obchodním centru Futurum v Ostravě představena i v dalších devíti městech České republiky:

Město Nákupní galerie Termín
Brno OC Olympia 29. 8. - 11. 9.
Olomouc OC Olympia 12. 9. - 25. 9.
Pardubice OC Grand 26. 9. - 2. 10.
Hradec Králové Hypernova 3. 10. - 16. 10.
Liberec Nisa Centrum 17. 10. - 30. 10.
Teplice OC Olympia 31. 10. - 13. 11.
Plzeň OC Olympia 14. 11. - 27. 11.
České Budějovice OC IGY 28. 11. - 11. 12.
Praha Galerie Butovice 12. 12. - 23. 12.
Další článek 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená