FinExpert.e15.cz

Inovace životního pojištění podle Uniqy

Uniqa pojišťovna v lednu inovovala svoje investiční životní pojištění. Jaké jsou zásadní změny a na co se můžete těšit?
Inovace životního pojištění podle Uniqy

Investiční životní pojištění je u některých pojišťoven hojně propagováno a do jisté míry si jeho zvolením klient na sebe sám přebírá riziko, že špatnou kombinací moc nevydělá. Nebudu se však pouštět do polemiky (ne)výhodnosti tohoto pojištění, o tom se zde už napsalo hodně. Uniqa pojišťovna ohlásila inovaci, tak se podívejme co se u ní změnilo.

Úpravy-inovace se týkají zejména rizikových složek pojištění, které jsou jeho součástí. Konkrétně jde o připojištění úrazu a denních dávek v pracovní neschopnosti. Další novinkou je omezení rizika klienta z finálního poklesu akciových trhů.

Samostané úrazové připojištění

V rámci úrazového připojištění existuje nyní možnost sjednání samostatného krytí rizika trvalé invalidity s progresivním plněním dle rozsahu postižení. Základní pojistná částka je 200 000 Kč, přičemž lze uzavřít až šestinásobek této sumy. Progresivní pojistné plnění tak může dosáhnout až 4,8 milionu korun. V individuálních odůvodněných případech přistoupí pojišťovna i na vyšší pojistnou částku. Progresivní plnění chybělo a stále ho nenajdete u každé pojišťovny, takže jeho zavedení je dobré.

V případě nemoci denní dávky

Do pojištění bylo integrováno i připojištění denních dávek po dobu pracovní neschopnosti, takže ho lze využít v kombinaci se zajištěním např. hypotéky, kde banky vyžadují životní pojištění. Tato dávka pomůže splácet hypoteční úvěr v období, kdy z důvodu dlouhodobějšího onemocnění nemáte svůj běžný příjem, ale pouze státem stanovenou nemocenskou. Připojištění denních dávek lze sjednat bez zkoumání výše příjmů do 500 Kč/den, přičemž karenční doba činí volitelně 14 nebo 28 dnů, lze ovšem sjednat i kombinaci obou.

Ztráty z akciových trhů nezpůsobí vrásky

Třetí novinkou je nástroj k utlumení rizika ztráty způsobené propadem akciových trhů ke konci pojištění. Speciální tzv. InvestPlan spočívá v postupném automatickém převádění příslušné části podílových jednotek z dynamičtějších programů do dluhopisového portfolia, aby se zamezilo ztrátě z důvodu výkyvů  kurzu akcií v posledních (maximálně deseti) letech trvání  pojištění.

Jednotlivé investiční strategie je možné libovolně adaptovat podle vaší aktuální situace během celé smluvní doby a programy lze „namíchat“ podle svých osobních preferencí.

Mrknutí na konkurenci

Inovace investičního životního pojištění Uniqa pojišťovny není žádným trhákem, ale přirozenou odpovědí na konkurenční vývoj. Podobně namíchat služby umí i konkurence, např. Winterthur, Aviva pojišťovna nebo Česká pojišťovna. Je potřeba si uvědomit, že přidáváním jednotlivých připojištění vám klesne částka pro investování, takže je vše potřeba optimálně vyvážit. Omezení rizika ztráty z akciových trhů je velmi účinný nástroj, který má omezit klientovo neuvážené chování před koncem pojištění, kdy by mohl vlastní chybou přijít o mnoho naspořených financí. V České republice je stále novinkou, ale v zahraničí ho používají např. penzijní fondy u svých investičně odvážnějších klientů.

Další článek


 

celkem 2 komentáře

Nejnovější komentáře

Re:???
Martiner
26. 1. 2007, 17:09
???
michal
24. 1. 2007, 23:28

Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená