FinExpert.e15.cz

ING pomůže ušetřit na daních

Odečtěte si z daňového základu až 24 000.
Každý, kdo si platí penzijní připojištění nebo životní pojištění, má možnost odečíst si z daňového základu za rok navíc až dvakrát 12 000 Kč. Služba Daňové optimum, kterou svým klientům bezplatně nabízí ING, pomáhá daňovou úlevu maximalizovat.

Plátci daně z příjmu fyzických osob mají možnost odečíst si za rok 2006 až 24 000 Kč z daňového základu; tedy 12 000 Kč na základě penzijního připojištění a 12 000 Kč na základě životního pojištění. Nejvyšší daňové úlevy (a snížení daňového základu o 24 000 Kč) lze dosáhnout, činí-li sjednané a zaplacené příspěvky jak za penzijní, tak za životní pojištění 18 000 Kč za rok.

Službu Daňové optimum je možné si bezplatně sjednat na pobočkách ING či pomocí bezplatné telefonní linky 800 159 159. Pro maximalizaci daňové úlevy za letošní rok je o aktivaci služby Daňové optimum potřeba požádat do 30. listopadu 2006.

Služba Daňové optimum

ING nabízí svým klientům službu Daňové optimum, která jim umožňuje bezplatné a snadné zajištění maximální daňové úlevy. Na základě příspěvků, které účastník platil během kalendářního roku, vypočítá ING Penzijní fond či ING Pojišťovna optimální částku jednorázového vkladu pro měsíc prosinec tak, aby klient získal maximální odpočet ze základu daně i maximální výši státního příspěvku za příslušný rok.

„Pro daňové odpočty není důležité, ve kterém měsíci roku jste si  služby ING sjednali, ale celková platba za příslušný rok. Klientovi tak stačí pouze na konci roku zaplatit vypočítaný jednorázový vklad. Všechny další potřebné úkony se provádějí zcela automaticky. V lednu pak klienti obdrží potvrzení pro finanční úřad se zvýšeným odpočtem,“ vysvětluje Jiří Rusnok, hlavní ekonom a ředitel ING Penzijního fondu.

Pokud je klient zaměstnancem, měl by předložit potvrzení mzdové účtárně nejpozději do 15. února. Pokud si podává daňové přiznání sám, potvrzení použije jako přílohu k daňovému přiznání. Snížení základu daně musí provést ve výpočtu a případný přeplatek mu vrátí příslušný finanční úřad.
Další článek


 

 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená