FinExpert.e15.cz

ING Penzijní společnost spouští on-line prodej Doplňkového penzijního spoření

Praha, 2. dubna 2012

ING pokračuje v rozvoji prodeje životního pojištění a penzijního spoření přes internet – nově umožní on-line sjednání Doplňkového penzijního spoření (DPS). Na stránkách www.ingpenzijnispolecnost.cz naleznou zájemci o DPS veškeré podstatné informace včetně formuláře ke sjednání. ING tak navazuje na své úspěšné projekty v oblasti prodeje přes internet. Mezi ty patří např. projekt For You nebo on-line prodeje II. a III. pilíře na Slovensku, kde je ING jedinou společností, která tuto službu nabízí.

„V loňském roce jsme byli v této oblasti velmi úspěšní. On-line prodeje penzijního připojištění tvořily nejen významný podíl na celkových prodejích tohoto produktu, ale dokonce překonaly prodeje prostřednictvím makléřské sítě. Ukázalo se tak, že on-line distribuce penzijního spoření a životního pojištění hraje v prodeji našich produktů významnou roli,“ říká Michal Skalický, ředitel přímé distribuce ING Pojišťovny ČR/SR.

Z prodejů penzijního připojištění vyplývá, že sjednání přes internet není pro Čechy bariérou. Naopak se ukazuje, že klienti u jednodušších produktů, kterým rozumějí, tento způsob preferují. Ze zákaznické analýzy navíc vyplývá, že ani ročníky současných padesátníků nemají se zřízením penzijního připojištění touto cestou problém. On-line sjednání pojištění a spoření tedy není doménou pouze mladé generace. Pokud jsou webové stránky přehledně zpracované, doplněné vysvětlujícími a interaktivními prvky, jakými jsou například videa a kalkulačky, a formuláře pro sjednání jsou logicky strukturované a uživatelsky přívětivé, zvládne on-line sjednání téměř každý.

Spuštění on-line prodeje DPS bude doprovázeno marketingovou kampaní, a to jak na předních zpravodajských serverech, tak v televizi, především na Prima Cool. ING Penzijní společnost se v kampani zaměřuje zejména na mladší generaci, která právě vstupuje na trh práce a se vzrůstajícím příjmem přemýšlí o možnostech spoření.

Od ledna tohoto roku je spuštěn II. pilíř důchodového spoření, a tak je téma zajištění na penzi velice aktuálním celospolečenským tématem. Ochota Čechů vstoupit právě do II. pilíře je nicméně velmi nízká, a proto ING přichází s nabídkou alternativy v podobě DPS, navíc formou, která je mladé generaci velmi blízká.

„Věříme, že v prodejích DPS přes internet budeme úspěšní alespoň tak, jako jsme byli v loňském roce v případě penzijního připojištění,“ doplnil Michal Skalický.
 

Další článekDalší články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená