FinExpert.e15.cz

ING INVESTMENT MANAGEMENT: Miloš Filip novým členem představenstva

Novým členem představenstva ING Investment Management (C.R.), a.s. zvolila dozorčí rada společnosti ředitele distribuce a marketingu Miloše Filipa (34). V jeho působnosti je řízení a podpora prodeje podílových fondů ING v České republice a na Slovensku, rovněž i akvizice a řízení vztahů s institucionálními klienty.

Klepněte pro větší obrázek 

"Novému členu představenstva chci popřát hodně úspěchů a elánu do budoucna v jeho náročné práci. ING Investment Management je významným hráčem na českém a slovenském trhu. Náš podíl prodeje a správy podílových fondů včetně správy externích a skupinových aktiv na finančních výsledcích skupiny dynamicky roste desátým rokem po sobě," řekl předseda představenstva a generální ředitel společnosti, Jozef Sinčák.

ING Investment Management dnes nabízí v České republice a na Slovensku celkem 49 fondů. Z toho je 36 akciových, osm dluhopisových, tři fondy peněžního trhu a dva s ochranou kapitálu. Akciové tituly pokrývají všechna teritoria a obory lidské činnosti od defenzivnějších, zaměřených třeba na farmacii, až po fondy s aktuálně vysokým růstovým potenciálem (např. energetika, materiály, Nová Asie, Latinská Amerika, Velká Čína a další).

Ing. Miloš Filip, Ph.D., CFA má 11 let zkušeností práce ve finančním sektoru. Jako ředitel distribuce a marketingu pracuje pro ING Investment Management od roku 2007. V minulosti byl předsedou představenstva Hornického penzijního fondu, předtím členem dozorčí rady ČSOB Asset Management a konzultantem pro vrcholový management Československé obchodní banky. Na začátku své kariéry radil privátním klientům jako investiční poradce ve skupině ABN AMRO Bank. Je držitelem české makléřské licence a prestižního mezinárodního titulu Chartered Financial Analyst udělovaného americkou asociací CFA Institute. Doktorát v oboru ekonomie získal na Ekonomicko-správní fakultě Masarykovy univerzity v Brně, je absolventem jejího prvního porevolučního ročníku.

Miloš Filip se dlouhodobě věnuje výzkumu a problematice osobního investování a správy rodinných financí. Je autorem populární vzdělávací trilogie Osobní a rodinné bohatství (C.H. Beck, 2006) a své články publikuje v denním i odborném tisku. Podílel se na přípravě projektu finančního vzdělávání České bankovní asociace a byl členem Pracovní skupiny Ministerstva financí ČR pro vzdělávání v oblasti osobních financí. Mezi jeho koníčky patří tenis, golf a basketbal, rád čte. Mluví anglicky a částečně německy.

Další článek 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená