FinExpert.e15.cz

ING Investice rozšířily nabídku podílových fondů

Praha, 3. června 2015

ING Investice, unikátní koncept investování do podílových fondů od ING Bank, rozšířily nabídku podílových fondů o další tři regionální fondy s různou mírou rizikovosti. Banka tím reaguje na požadavky klientů a úspěch ING Investic, se kterými od jejich uvedení na trh v loňském říjnu investovalo už více než pět tisíc klientů částku přesahující půl miliardy korun. 

„Do portfolia ING Investic byly přidány tři akciové fondy, protože právě akciové tituly dokážou ve stávajícím úrokovém prostředí jako jediné nabídnout při delším časovém horizontu stabilně vyšší výkonnost,“ říká Libor Vaníček, ředitel retailového bankovnictví ING Bank, a dodává: „Rozdělením do konkrétních regionů chceme nabídnout něco navíc – možnost vyzkoušet si investování v konkrétní části světa. Díky tomu má investor příležitost zjistit, co s investicemi udělá americký, evropský nebo asijský trh. Všechny regiony jsou dostatečně velké a silné, aby bylo zachováno adekvátní rozložení titulů v rámci fondu.“

Nabídku ING Investic rozšiřují tyto světové fondy:

  • Fidelity Fond amerických akcií nabízí investice do toho nejlepšího, co tamní trh nabízí. V rámci americké ekonomické renesance lze na současném akciovém trhu v této zemi dosáhnout velmi zajímavých výsledků. V portfoliu fondu jsou cenné papíry různých sektorů a odvětví, jako jsou například Pfizer, Apple nebo Exxon Mobile. Historická výkonnost fondu v roce 2014 byla 17,3 %. 
  • Fidelity Fond asijských akcií pokrývá všechny dynamické regiony severní a jižní Asie (kromě Japonska). Mezi oblasti jeho zájmu patří zejména Čína, Jižní Korea, Tchaj-wan, Hongkong, Indie a region ASEAN. Nejpopulárnějšími investičními oblastmi tohoto fondu jsou v současnosti finance, informační technologie, spotřební sektor nebo zboží a materiály. Proto zde nechybí cenné papíry společností, jako je Samsung a LG, Hyundai, nebo bankovního domu Bank of Indonesia. Historická výkonnost fondu v roce 2014 byla 21,1 %. Fond je veden v českých korunách. 
  • NN Fond evropských akcií umožňuje investování napříč celou Evropou, která je jako celek druhou nejsilnější ekonomikou světa, a díky pokračujícímu oživení klíčových ekonomik nabízí řadu atraktivních investičních příležitostí. Mezi nejpopulárnější regiony v současnosti patří Velká Británie, Německo, Francie nebo Švýcarsko. V investičním portfoliu fondu jsou například akcie Nestlé, BNP Paribas nebo Novartis. Výkonnost NN Fondu evropských akcií dosáhla v roce 2014 3,54 % s výhledem na 13,8 % v roce 2015. 

Všechny tři nově zařazené podílové fondy jsou vedeny v českých korunách, investice tak neohrožují výkyvy měnových kurzů. ING Investice lze založit on-line a podílové fondy mohou investoři nakupovat a spravovat prostřednictvím internetového nebo mobilního bankovnictví ING. ING Bank nabízí – prostřednictvím ING Investic – jako první banka v České republice investorům alternativní způsob zhodnocování úspor bez vstupních a výstupních poplatků. Více informací o ING Investicích získáte na www.ingbank.cz.

Další článekDalší články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená