FinExpert.e15.cz

ING GROUP: Pololetní výsledky (2Q 2006)

Základní čistý zisk ING se v druhém čtvrtletí zvedl o 38,8 procenta na 2,023 miliardy eur.

Celkový čistý zisk ve druhém čtvrtletí se zvedl o 29,9 % na 2,014 miliardy eur

-    Výnos na akcii se zvýšil o 29,2 % z 72 eurocentů v druhém čtvrtletí roku 2005 na dnešních 93 eurocentů
-    Základní čistý zisk za první pololetí se zvedl o 33,2 % na čtyři miliardy eur
-    Prozatímní dividenda stoupla za 54 eurocentů na 59 eurocentů za akcii, tedy na polovinu celkové dividendy z roku 2005

Zaměření na vytváření hodnoty a cenovou disciplínu vede ke zdravým výnosům

-    Rizikově upravená výnosnost kapitálu po zdanění v bankovnictví stoupla v první polovině roku na 21,9 %
-    Vnitřní míra výnosu (IRR) na nově uzavřených životních pojistkách se v prvním pololetí zvýšila na 13,9 %
-    Hodnota nově uzavřených životních pojistek se v druhém čtvrtletí zvedla o 18,7 % na 229 miliónů eur

Ustavičné soustředění na realizaci a kontrolu nákladů vede ke zvýšení výkonnosti

-    poměr nákladů a výnosů bankovních operací se ze 67,1 procenta zlepšil ve druhém čtvrtletí na 62,3 %
-    Ukazatel náklady/vybrané pojistné u životního pojištění se v prvním pololetí zlepšil na 12,57 %, ukazatel náklady/spravovaná aktiva se zlepšil na 0,77 %
-    Restrukturalizace v Nationale-Nederlanden vede k 3,2% poklesu nákladů v holandském pojišťovnictví

Vyjádření generálního ředitele

„V posledních dvou letech jsme pracovali na změně strategie ING, jejímž cílem bylo zvyšovat hodnotu akcií vyvažováním růstu tržeb s růstem výnosnosti. Zároveň jsme usilovali o vylepšení realizace, včetně zákaznické spokojenosti a kontroly nákladů. Naše úsilí přineslo konkrétní výsledky, které potvrzují pozitivní trendy zaznamenané za několik posledních čtvrtletí. ING se podařilo jak zvýšit výnos, tak udržet růst, čímž posílila svou ziskovou pozici. V druhém čtvrtletí se základní čistý zisk zvedl o 38,8 procenta na rekordní 2,023 miliardy eur, neboť se podařilo udržet tempo prvního čtvrtletí,“ uvedl Michel Tilmant, generální ředitel ING Group.

“Výborných výsledků jsme dosáhli i přes náročné tržní podmínky, k nimž patří turbulentní akciové trhy, nárůst úrokových měr a zplošťující se výnosové křivky. Kvalita našeho úvěrového portfolia zůstává na výtečné úrovni a na tržbách se pozitivně odrazil realizovaný zisk a revalvace. Růst tržeb zůstal na solidní úrovni a provozní náklady jsou pod kontrolou. Poměr nákladů a výnosů bankovních operací se zlepšil na 62,3 procenta a po restrukturalizaci klesly náklady našeho holandského pojišťovnictví.

Výnos  se nadále zvyšuje, neboť obchodní jednotky dbají na efektivnost vynaloženého kapitálu a cenovou disciplínu. Na základě dalších zlepšení v ING Wholesale Banking stoupla rizikově upravená výnosnost kapitálu po zdanění v bankovnictví v první polovině roku na 21,9%. Vnitřní míra výnosu (IRR) na nově uzavřených životních pojistkách se v prvním pololetí zvýšila na 13,9 procenta – zde je patrný vliv prodeje produktů s vyšší marží. Našim růstovým motorům se nadále dařilo, silný růst zaznamenalo zejména pojišťovnictví v Asii/Pacifiku a ING Direct. Mohutný nárůst penzijních služeb a anuitního pojištění přispěl k 36,6% nárůstu objemu nově uzavřených pojistek ve Spojených státech.
Do budoucna očekáváme, že úrokové míry v bankovním sektoru zůstanou v druhém pololetí pod tlakem, na druhou stranu však mírný nárůst úrokových sazeb obecně prospívá prodeji našich životních pojistek a podnikání ve správě aktiv. Základní hospodářské ukazatele zůstávají zdravé a v úvěrovém portfoliu nevidíme žádné známky po zhoršování, tudíž očekáváme, že rizikové náklady zůstanou v druhé polovině roku výrazně pod historickým normálem. Přesto budeme nadále zvyšovat efektivitu, vylepšovat realizaci v klíčových oblastech a zároveň posilovat kompliance a kontrolu. ING je všeobecně vzato dobře připravena využít příležitostí k růstu a my si jsme jisti, že nadále budeme rozmnožovat jmění našich akcionářů.”

Do základního zisku se nepočítají příjmy z odprodeje majetku a zvláštní položky vymezené v příloze 2. V bilančních výsledcích se porovnává druhé čtvrtletí roku 2006 s druhým čtvrtletím roku 2005. Výnosnost, jako například RAROC (rizikově upravená výnosnost kapitálu) a IRR (vnitřní míra výnosu), se počítají na období od začátku kalendářního roku.
Další článek


 

 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená