FinExpert.e15.cz

IBM ČR úspěšně dodala Daňový portál pro Ministerstvo financí

Ministerstvo financí zpřístupnilo občanům České republiky  novou on-line daňovou službu založenou na řešení IBM (NYSE:IBM). Pilotní projekt Daňového portálu, který bude provozován v ověřovacím režimu po dobu tří měsíců, je významným rozšířením služeb poskytovaných veřejnosti v rámci modernizace daňové správy a představuje kvalitativně nový krok v elektronické komunikaci s občany a firmami.

Portál umožňuje daňovým poplatníkům elektronickou komunikaci s daňovou správou a   získávání informací v on-line prostředí. První služba spuštěná na začátku července tohoto roku zpřístupňuje informace o stavu osobního daňového účtu klienta, včetně historie uskutečněných plateb, předepsaných plateb a výsledného zůstatku. Uživatelé k registraci a využívání této služby potřebují vlastnit tzv. kvalifikovaný certifikát.

Česká daňová správa bude reagovat na případné připomínky daňové veřejnosti v průběhu  ověřovacího provozu Daňového portálu tak, aby nabízené služby byly poskytovány efektivně a v maximální míře splnily očekávání daňových poplatníků. V budoucnosti má Daňový portál umožnit další služby jako je například osobní daňový kalendář, elektronické nahlížení do daňového spisu či doručování daňových písemností poplatníkovi elektronicky.

Náměstkyně  ministra  financí  Dana  Trezziová  k zahájení služeb Daňového portálu uvedla:  "Věřím, že zpřístupnění služeb daňového portálu zvýší komfort klientů daňové správy při  plnění jejich daňových povinností. Komunikace mezi daňovými subjekty a finančními úřady se již neomezuje na pracovní dobu finančních úřadů, ale může se odehrávat 7 dní v týdnu 24 hodin denně. Společnost IBM jako dodavatel byla vybrána vzhledem k dlouhodobé a úspěšné spolupráci na projektu ADIS."

Daňový portál je integrální součástí Automatizovaného daňového informačního systému ADIS, který IBM Česká republika pro ministerstvo financí vyvíjí od roku 1992. ADIS je komplexní systém, který automatizuje výběr všech daní spravovaných finančními úřady v České republice. IBM je dodavatelem technologie, aplikačního programového vybavení a know-how v oblasti systému postaveného na otevřených standardech, který umožňuje efektivně integrovat další technologie podle potřeby.
Další článek


 

 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená