FinExpert.e15.cz

Hypotéky: Podzimní akce bank

S příchodem podzimu přináší hypoteční banky nejrůznější akce jako nižší úroky či odpuštění poplatku za vyřízení.
Hypotéky: Podzimní akce bank

Úrokové sazby jsou nyní velmi nízko, u pevných sazeb se pohybují již od 3,29 % ročně. Jedná se však o úroky „reklamní“, ke kterým musíte mnohdy splnit řadu podmínek. Připravili jsme pro vás tedy přehled akčních nabídek.

ČSOB

„Obavy z další recese v posledních měsících zvyšují dokonce zájem o desetileté a delší fixace, klienti banky volí tuto variantu především proto, aby si nízké sazby zafixovali na co nejdelší dobu a ochránili se tak před možností jejího růstu,“ říká Ivana Bohatcová, manažerka segmentu Bydlení a úvěry ČSOB.

U fixace na deset let tak ČSOB nabízí sazbu 3,99 %. Sazba je garantovaná, je však vázána na splnění podmínek – 70 % zástavní hodnota nemovitosti, desetiletá fixace, účet u ČSOB a využití alespoň dvou ze tří pojištění u ČSOB – pojištění úvěru, pojištění nemovitosti nebo domácnosti.

U ČSOB také stále platí akční nabídka na zpracování hypotečního úvěru zdarma, což může klientům uspořit až 18 000 Kč. Od 5. září pak ČSOB upravovala vybrané úrokové sazby u hypoték. Nejnižší sazba je pro hypotéky do 70 % zástavní hodnoty nemovitosti s fixací na 3 roky a činí 3,69 %. Úroková sazba je platná za předpokladu sjednání úrokových bonusů za zasílání platu na účet v ČSOB 0,15 % a při uzavření 2 ze 3 pojištění, z nichž alespoň jedno je pojištění úvěru, 0,10 %. K pojištění úvěru existuje možnost sjednání pojištění domácnosti nebo pojištění nemovitosti.

Česká Spořitelna

Již od srpna rozšířila banka možnost využití hypoték i na financování montovaných domů na bázi dřeva, a to bez nutnosti zajištění jinou nemovitostí. Tyto domy byly dosud většinou financovány předhypotečním úvěrem či zajištěním jinou nemovitostí. Samotná výstavba je velmi rychlá a tak často předběhla administrativní kroky, což doposud komplikovalo financování.

Banka uvolní až 90 % ceny díla ještě před tím, než se zapíše rozestavěný dům do katastru nemovitostí. Zbylých 10 % ceny může klient čerpat po zápisu do katastru. Financování montovaných domů je však možné využít pouze, pokud se na výstavbě podílí některý z předních dodavatelů sdružených v Asociaci dodavatelů montovaných domů.

Od poloviny srpna připravila banka další novinku, a tou je možnost zpětného proplacení vlastních zdrojů investovaných do koupě nemovitosti až rok zpětně. Od 5. září pak také ČS snížila úrokové sazby hypotečních úvěrů o 0,3 % a nejnižší úrokovou sazba začíná na 3,29 %.

Poštovní spořitelna

Podzimní podpora nového bydlení Hypoteční banky představuje zvýhodnění úrokové sazby o 0,3 %. Stejně tak Poštovní spořitelna snížila sazby o 0,3 % pro vybrané hypoteční úvěry určené na pořízení či výstavbu nového domu nebo bytu. V následujících týdnech PŠ pro klienty připravuje i další akce – hypotéky do 70 % výše úvěru k zástavní hodnotě nemovitosti (LTV) jsou nyní bez poplatku za zpracování a hypotéky do 85 % LTV získají klienti za maximálně 4 900 korun.

Jako velkou novinkou označuje mluvčí banky Denisa Salátková nedávné spuštění služby mimořádná splátka (stejně jako u ČSOB). Tato služba vám dá možnost mimořádné splátky i během období fixace úrokové sazby. V praxi to znamená, že klient může po řádně splacených 12 měsíčních splátkách hypotéky splatit bance až 10 % zbývající jistiny zcela bez sankce. Zajímavou slevu z úrokové sazby slibuje Poštovní spořitelna v případě, že klient aktivně využívá Era osobní účet a pokud si k hypotéce sjedná pojištění nemovitosti nebo domácnosti.

LLBW

Až do odvolání nabízí LLBW Bank 2 zvýhodněné úrokové sazby pro všechny typy hypoték na investice do nemovitostí určených k bydlení, rekreaci nebo pronájmu, refinancování hypoték a konsolidaci hypoték a úvěrů.

První nabídka je Sazba 3,59 % ročně, s fixací na 3 roky a výší úvěru k zástavní hodnotě nemovitosti do 70 %. Podmínkou pro získání hypotéky je otevření běžného účtu u LBBW Bank.Druhou nabídkou je Hypotéka s plovoucí sazbou 2,50 % ročně. Tato akce platí pouze pro účelové hypotéky s jednorázovým čerpáním, přičemž financování je možné až do 90 % zástavní hodnoty nemovitosti.

Raiffeisenbank

Raiffeisenbank snižuje úrokové sazby od 3. října v rámci tzv. hypodnů. „Pro hypotéky s minimálně tříletou fixací klesá sazba o 0,3 procentního bodu, standardní hypotéku na bydlení od Raiffeisenbank tak lze nyní získat od 3,29 procenta,“ uvedl produktový manažer Raiffeisenbank Jan Bureš.

Klient získá slevu, pokud si od 3. do 7. října na pobočce nechá zpracovat orientační propočet a na jeho základě podepíše do poloviny prosince úvěrovou smlouvu.

UniCredit Bank

Od září nabízí UniCredit Bank u hypotečních úvěrů nižší sazby u pevných úrokových sazeb. Například úrokovou sazbu na 3 roky můžete získat již od 3,29 % ročně. Proti srpnu například ušetříte na 2 milionové hypotéce na 20 let více než 2 500 Kč ročně (v srpnu byla minimální 3-letá úroková sazba na úrovni 3,49 % ročně). Banka chystá další novinky, které postupně představí během podzimu.

Také Komerční banka snížila sazby, začínají tak na hranici 3,49 % a odpouští poplatek za zpracování úvěru. Stejně tak mBank snížila sazby a nepožaduje poplatek za poskytnutí úvěru a neúčtuje ani poplatky za vedení hypotečního účtu.

Stavební spořitelny

Českomoravská stavební spořitelna snížila úrokové sazby překlenovacích úvěrů, které klienti nejčastěji využívají na financování nového bydlení nebo náročnější modernizaci stávajícího bydlení. Až do konce října 2011 tak můžete v případě překlenovacích úvěrů Topkredit, Topkredit plus a Tophypo využít snížené úrokové sazby. Tato nabídka se týká žádostí, které budou doručeny do 31. října 2011.

ČMSS nabízí tři zvýhodnění:

  1. 1. vyřízení žádosti o překlenovací úvěry Topkredit, Topkredit plus a Tophypo je až do 31. října zdarma, tzn. ČMSS neúčtuje úhradu za zpracování.
  2. 2. u překlenovacích úvěrů Topkredit a Topkredit plus se splatností 6 let a více snižuje ČMSS úrokové sazby o 0,3 % ročně. U překlenovacího úvěru Tophypo se splatností 6 let a více snižuje ČMSS úrokovou sazbu o 0,6 % ročně.
  3. 3. pro překlenovací úvěry Topkredit, Topkredit plus a Tophypo platí slevy z úrokové sazby podle výše objemu úvěru. U půjčky od 1 milionu do 2 milionů korun činí sleva dalších 0,2 % ročně. U úvěrového případu ve výši 2 miliony korun a více činí sleva ještě dalších 0,1 % ročně.
Překlenovací úvěrsplatnostúroková sazba
Topkredit6 let i víceod 3,9 % ročně
Topkredit plus6 let i víceod 4,6 % ročně
Tophypo6 letod 4,1 % ročně
Tophypovíce než 6 letod 4,2 % ročně

Do 9. října trvá akce Modré pyramidy. Ta nabízí Hypoúvěr s akční úrokovou sazbou, kdy poskytuje slevu z úrokové sazby všech typů Hypoúvěrů až o 0,6 %. Lze je tedy nyní získat s úrokovou sazbou od 3,89 % ročně. Modrá pyramida nabízí klientům také Hypoúvěry ve výši až 100 % hodnoty nemovitosti s dobou splatnosti až 28 let.

Další článek


 

celkem 1 komentář

Nejnovější komentáře

Já bych jen doporučil zajít si do banky a nechat si ...
Petr
4. 10. 2011, 08:22

Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená