FinExpert.e15.cz

Hypotéky jsou zase o něco levnější, banky tlačí úroky dolů

ČSOB, KB, Wüstenrot a Sberbank přicházejí s jarní nabídkou.

Sazby hypoték jsou aktuálně rekordně nízko a stále přicházejí nové nabídky, které jsou o něco atraktivnější. Jarní akce na hypotéční úvěry rozjíždí v únoru ČSOB, KB, Wüstenrot a Sberbank:

ČSOB

ČSOB (Era) připravila akční nabídku hypotéčních úvěrů s úrokovou sazbou od 2,09 %. Akce nese název „Úrokové schody“, vztahuje na hypotéky do 85 % zástavní hodnoty nemovitosti a je nabízena u hypoték od jednoho milionu korun. Nabídka platí do konce března.

Klepněte pro větší obrázek
Další informace o nabídce ČSOB najdete zde (obr.: csob.cz)

Garantovaná úroková sazba 2,09 % platí pro hypotéku s pětiletou dobou fixace a 70% poměrem výše úvěru k zástavní hodnotě nemovitosti. Podmínkou je pojištění úvěru ČSOB Pojišťovnou a inkaso splátky z běžného účtu u vedeného u ČSOB, popřípadě Era účtu.

Nabídka je klientům k dispozici na pobočkách ČSOB, finančních centrech Ery a na vybraných pobočkách České pošty.

Komerční banka

Komerční banka snížila úrokové sazby všech hypotečních úvěrů. V závislosti na typu úvěru a délce fixace se klesají úrokové sazby o 0,1 až 0,5 procentního bodu. U hypotečního úvěru Klasik mohou klienti získat klienti fixaci úrokové sazby na 3 až 5 let sazbu 1,99 %.

Klepněte pro větší obrázek
Komerční banka nabízí celou škálu hypotéčních úvěrů (obr.: kb.cz)

Hypotéku od Komerční banky si lze vzít také ve formě „Flexibilní hypotéky“, která umožňuje odložení začátku splácení až o 12 měsíců, přerušení splácení až na 3 měsíce či snížení měsíční splátky až na polovinu původně sjednané. Pokud se naopak vše daří a klient chce splatit hypotéku dříve, může každý rok uhradit část úvěru mimořádnou splátkou až do výše 20 % celkové výše hypotéky.

Zuno nabízí nové refinancování

Zuno nabízí nové refinancování

S nadcházející jarní sezónou je aktuální téma výstavby nebo rekonstrukce. Pro tyto účely nabízí Komerční banka „hypoteční úvěr se zálohovým čerpáním“, který klientům umožňuje provádět část prací svépomocí. Klient předkládá rozpočet, na jehož základě jsou mu uvolněny finanční prostředky, které může použít například na úhradu nákladů na materiál a dodavatelské služby. Účelové použití vyčerpaných prostředků prokazuje odhadci až po dokončení konkrétních prací.

Aktuální snížení úrokových sazeb hypotečních úvěrů Komerční banky není nijak časově omezeno.

Wüstenrot

S jarní nabídkou přichází i Wüstenrot. Hypoteční banka snížila na začátku února tříleté a pětileté úrokové sazby u všech svých hypoték. Hypotéku na bydlení a neúčelovou Hypotéku na cokoliv nyní Wüstenrot vyřizuje bez poplatku.

Klepněte pro větší obrázek
Přehled úrokových sazeb hypotéčních úvěrů u Wüstenrot (obr.: wuestenrot.cz)

Žadatel o hypotéku na bydlení může získat úvěr již za 1,84 %, refinancovat je možno od 1,74 % ročně. U Hypotéky bez příjmů určené pro klienty, kteří nemohou standardním způsobem prokázat své příjmy, a Hypotéky na pronájem využívané klienty, kteří investují do nemovitostí, klesly úrokové sazby až o 0,4 % ročně. A konečně u neúčelové Hypotéky na cokoliv snížila banka úrokovou sazbu až o 0,9 % ročně.

Sberbank

Do jarního boje o zákazníka se zapojuje i Sberbank, která snižuje sazby u své Hypotéky bez starostí až na 2,22 %. Za tuto sazbu lze nově získat nejen hypotéku, ale také si půjčit na vybavení domácnosti až půl milionu.

Klepněte pro větší obrázek
Další informace k Hypotéce bez starostí najdete zde (obr.: sberbank.cz)

Sberbank snižuje sazbu u tříleté fixace na 2,29 % do 70 % zástavní hodnoty nemovitosti a u pětileté fixace do 70 % zástavní hodnoty nemovitosti na výše avizovaných 2,22 %.

Další článek


 

 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená