FinExpert.e15.cz

Hypotéku chtějte jedině od specialisty

Individuální přístup a nastavení hypotéky přesně podle vašich možností všude nenajdete.

Jediný specialista

Hypoteční banka je první bankou u nás, která se specializuje výhradně na poskytování hypotečních úvěrů. Je také největším vydavatelem hypotečních zástavních listů, jejich celkový objem činí již 62,6 miliardy korun. Klientům nabízí individuální přístup a nastavení hypotečního úvěru přesně podle jejich možností, potřeb, věku i momentální finanční situace. I proto v soutěži Nejlepší banka roku 2006, kterou vyhlásilo vydavatelství Computer Press, získala v kategorii Hypotéka druhé místo.

Jednotlivé banky u nás se sice předhánějí s hypotečními nabídkami, jenže většinou vám na každé něco vadí. Někde musíte úvěr dlouho splácet, jinde nedostanete peníze ještě na zařízení bytu, v další instituci vám půjčí pouze část financí, které potřebujete, a vy přitom nemáte našetřenu ani korunu. A nakonec řešíte dilema, zda je lepší platit životní pojištění a zajistit tak sebe i rodinu, nebo hypotéku, protože na oboje nemáte. A to nemluvíme o tom, že skoro všude po vás chtějí, abyste prokázali výši svých příjmů. Ovšem hypotéku, k níž máte určité výhrady, si už dávno nemusíte brát. Stačí navštívit specializovanou banku, kde vám nabídnou hypoteční úvěr podle vašich představ, potřeb a možností. Zkrátka specializace může být někdy omezující, ne však jedná-li se o zajištění finančních prostředků na vlastní bydlení.

Byla první a pořád udává krok

Od roku 1995, kdy Hypoteční banka (tehdy ještě Českomoravská hypoteční banka) nabídla první hypotéku u nás, přišla jako první s mnoha dalšími hypotečními produkty:

Hypotéka 100

Finančně pokrývá celý investiční záměr klienta

Hypotéka s progresivním a degresivním splácením s variabilním nastavením

Znamená, že průběh splátek si každý může zvolit podle svých finančních možností.

Hypotéka kombinová s životním pojištěním nebo stavebním spořením

Funguje tak, že klient splácí pouze úroky z hypotečního úvěru a souběžně spoří na kapitálovém životním pojištění nebo stavebním spoření a na konci splatí jistinu úvěru z výnosu pojištění nebo spoření.

Hypotéka s neúčelovou částí

Neúčelovou část lze použít na cokoliv, třeba na vybavení nové domácnosti.

Hypotéka bez doložení příjmu

Od konce roku se už neptáme, kolik žadatel vydělává. Ještě před několika měsíci přitom nebylo myslitelné, aby žadatel o půjčku nepředložil klasické potvrzení o platu od zaměstnavatele nebo daňové přiznání. Ukázalo se to však jako omezující, a proto Hypoteční banka dnes poskytuje i hypotéku, aniž by požadovala dokumenty prokazující výši příjmů.

Hypotéka pro mladé

Osloví mladé lidí do 36 let, protože je kombinací standardního hypotečního úvěru a úvěru od Státního fondu rozvoje bydlení.

Další speciality

Hypoteční banka rovněž zpětně proplácí prostředky vynaložené na koupi nemovitosti a umožňuje zpětné čerpání peněz investovaných do stavby. Speciální hypotéku nabízí pro cizince. A to vše je jen zlomek nabídky.


V Hypoteční bance nemusíte mít vedený účet, který by sloužil k platebnímu styku, nemusíte sjednávat životní pojištění a nemusíte předem platit poplatek za zpracování úvěru, aniž by bylo zřejmé, že hypotéka bude schválena.

Nebojte se zeptat, půjčí více

Sečetli jste své příjmy, výdaje a teď čekáte, kolik vám banka půjčí? S obavou se ptáte, zda jste dostatečně bonitní? Nechce si poradit u specialistů. V Hypoteční bance stačí jen říct, kolik můžete měsíčně splácet, a domluvit se na hypotéce přesně podle své chutě. Budete překvapeni, až vám půjčí víc, než jste čekali. Jako v jediné bance u nás si totiž sami vybíráte parametry úvěru. Navíc od února letošního roku přišla Hypoteční banka s dalšími vylepšeními svých produktů. „Chtěli jsme maximálně vyjít vstříc požadavkům klientů i aktuální nabídce současného realitního trhu. Nyní je ještě snadnější vzít si hypotéku třeba na družstevní byt nebo zkombinovat úvěr s dalšími finančními produkty,“ vysvětluje Radka Papoušková, ředitelka řízení produktů Hypoteční banky.

Co naši klienti oceňují

Třeba to, že banka nabízí hypoteční úvěr na družstevní bydlení až do 100 % hodnoty zastavené nemovitosti, úvěry kombinované se životním pojištěním nebo stavebním spořením a hypotéku pro cizince až do 85 % hodnoty zastavené nemovitosti. Dříve byl maximální limit 70 %.

Hypotéku na družstevní bydlení je také možné kombinovat se životním pojištěním a stavebním spořením a stejně tak si lze k této hypotéce vzít neúčelovou část.
Také k hypotečnímu úvěru do 100 % hodnoty nemovitosti si mohou klienti nově sjednat neúčelovou část, a to až do výše 20 % účelové hypotéky. U úvěrů od 85 do 100 % hodnoty je však její výše omezena hranicí 300 000 Kč, u ostatních typů hypoték maximální výše neúčelové části není určena.

Výhody, které platí jen u specialistů

K široké nabídce nejrůznějších variant hypotečních úvěrů poskytuje Hypoteční banka svým klientům rovněž komplexní bezplatný servis – od výběru optimálního způsobu financování, přes zprostředkování pojištění nemovitosti či životního pojištění až po zpracování odhadu ceny nemovitosti prostřednictvím své externí nebo interní sítě odhadců. Navíc vám neklade další podmínky.

Proč tedy váhat s hypotékou nebo se spokojovat s takovou, u níž vám něco vadí, když si u specialistů v Hypoteční bance můžete vybrat z mnoha variant tu, která vám bude opravdu „chutnat“.

14 důvodů, proč jít do Hypoteční banky

 1. získáte vyšší půjčku, než čekáte
 2. nemusíte říkat, kolik vyděláváte
 3. dostanete nízké úrokové sazby
 4. platnost sazeb si zvolíte sami od 1 roku do 15 let
 5. nebudete muset mít žádné úspory – půjčíte si až 100 % hodnoty nemovitosti
 6. peníze z hypotéky použijete, jak budete chtít – na pořízení domu či bytu, zařízení domova, či na cokoliv
 7. vyberete si výši úvěru, jakou potřebujete – minimální částka je 300 000 Kč, maximální je dána vaší schopností splácet a hodnotou zastavené nemovitosti
 8. nemusíte platit poplatky, stačí zvolíte-li hypotéku bez poplatků
 9. úvěr můžete splácet 5 až 30 let, u Americké hypotéky 3 až 20 let
 10. nastavíte si splátky podle sebe – můžete je mít stále stejné (anuitní), postupně klesající (degresivní) nebo postupně rostoucí (progresivní)
 11. poplatek za zpracování hypotéky zaplatíte jen v případě schválení úvěru
 12. ušetříte za pojištění a běžný účet
 13. dostanete hypotéku rychle – úvěr bude vyřízen do třech až pěti dní od předání všech dokumentů
 14. úroky z účelové hypotéky si můžete odečíst z daňového základu – až 300 000 Kč ročně
Další informace o hypotékách a hypoteční kalkulačku naleznete zde, nebo se zeptejte specialistů na infolince 844 111 174.

Klepněte pro větší obrázek
Další článek


 

celkem 3 komentáře

Nejnovější komentáře

Re:Působí
lukas
17. 7. 2006, 12:39
Působí
XXL
15. 7. 2006, 20:11
14 bodu
ivovi
12. 7. 2006, 10:41

Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená