ČSOB zařadila do své nabídky nový typ hypoték s dlouhodobě fixovanou výší úrokové sazby. Délka fixace úroku může být zvolana na 20, 25 i 30 let. Banka tím umožňuje jistotu pevné splátky po celou dobu splácení hypotéky těm klientům, kteří nechtějí riskovat nenadálé výkyvy krátkodobých úrokových sazeb.
Předpokládaná úroková sazba je u nejdelší třicetileté fixace jen o čtvrt procentního bodu vyšší, než u fixace na patnáct let. Většina klientů by se proto měla pohybovat pod hranicí 6 %, přičemž u všech typů hypoték lze dosáhnout snížení sazby až o 0,35 % bodu (například při nastavení zasílání výplaty na účet v ČSOB, uzavření úvěrového pojištění přímo v pobočce ČSOB apod.).
Nabídka financování bytových potřeb u ČSOB se nově rozrostla o ČSOB Hypotéku na koupi podílu v bytovém družstvu a ČSOB Americkou hypotéku, která umožňuje využít půjčené peníze zajištěné nemovitostí na jakýkoliv účel, který nemusí souviset s bydlením.
Zdroj: ČSOB