FinExpert.e15.cz

Hypotéka naruby od Raiffeisenbank

Nemovitost už nepotřebujete ani u Raiffeisenbank, peníze dostanete předem. Jaké parametry má tato hypotéka?

Hypotéku naruby, jak Raiffeisenbank službu nazývá, poskytuje banka od října na všech svých pobočkách. Je to klasická hypotéka, rozdíl je jen v dopředném schválení, tj. nemusíte mít k financování vybranou nemovitost.

Na rekonstrukce i dostavbu

Hypotéku naruby banka poskytne na koupi nemovitosti, případně kombinovanou s rekonstrukcí nebo dostavbou zvolené nemovitosti. O hypotéku se žádá standardním způsobem, tj. je nutné doložit žádost o úvěr a informace o vašich příjmech. Součástí schvalování je i prověření žadatele v tzv. úvěrových registrech. Raiffeisenbank je členem obou registrů (CBCB a Solus), takže si žadatele prověří důsledně.

Cena

Raiffeisenbank zvolila netradiční strukturu cen. Za schválení hypotéky si účtuje 0,8% z výše úvěru, min. 6 000 Kč, max. 29 000 Kč. Vedení hypotečního úvěru včetně vedení balíčku Hypoteční Kompletkonto pak stojí 150 Kč měsíčně. Pokud nechcete platit poplatek za schválení hypotéky, máte možnost si připlatit za vedení účtu, to vás poté přijde na 450 Kč měsíčně po dobu pěti let od sepsání smlouvy, a poté zaplatíte standardních 150 Kč měsíčně.

Co na to konkurence

Hlavní výhodou Hypotéky naruby je odpadnutí povinnosti shánět nemovitost před podpisem smlouvy, a tím i zajištění jejího ocenění. V ostatních parametrech se neliší a je plně srovnatelná s konkureční nabídkou dalších bank. Raiffeisenbank profinancuje vaše náklady od 250 000 Kč do 30 milionů korun až s 30letou splatností (dosud bylo jen max. 20 let). Konkurenční GE Money Bank s Hypotékou naopak má spodní hranici úvěru 300 000 Kč a horní není omezena. Oproti Raiffeisenbank u hypoték do 1,9 milionu korun nabízí GE Money bank schválení do tří hodin.

Hypotéční novinky pokračují

Hypotéka naruby není jedinou podzimní změnou. Pomocí hypotéky od Raiffeisenbank lze nově zpětně refinancovat vlastní investované prostředky. Nově lze refinancovat poplatek za odhad nemovitosti i poplatek za poskytnutí úvěru. Navíc můžete zpětně refinancovat vlastní peníze vložené do koupě nemovitosti až 12 měsíců zpětně. Zpětné financování klientových nákladů na výstavbu je navíc možné i v případě, že stavba už byla zkolaudována. Podobnou službu nabízí i Hypoteční banka, ale jen do 50% výše hypotéčního úvěru.

Účet zdarma (konečně)

Ke každé hypotéce nyní klient Raiffeisenbank zdarma získá Hypoteční Kompletkonto, které v sobě kombinuje vedení běžného účtu s platební kartou, 2 kanály přímého bankovnictví a možností kontokorentu. Součástí balíčku jsou dále čtvrtletní výpisy, veškeré příchozí platby a dva výběry z bankomatu měsíčně, ostatní služby jsou zpoplatněny. Toto oceňuji, protože u většiny konkurenčních bank nejenže je podmínkou získání hypotéky vedení běžného účtu, ale za tento účet opět musíte platit.

Raiffeisenbank rovněž zjednodušila financování nákupu stavebních pozemků. Při financování pozemků o rozloze do 2000 metrů čtverečních odpadá podmínka zahájení stavby na pozemku do dvou let.

Vyplatí se?

Při volbě hypotéky většina zájemců vnímá hlavně výši úrokové sazby, jednoduchost získání půjčky a výši splátek. Hypotéka naopak od Raiffeisenbank odbourává nutnost vyhledat nemovitost předem, ale jinak má zcela srovnatelné parametry konkurenčních nabídek. Hlavním motivem tak bude opět výše úrokové sazby. Přesto není nezanedbatelnou výhodou vedení běžného účtu zdarma, protože i tato položka v dlouhodobém horizontu znamená nemalé náklady. Opatrní buďte v případě, že uvažujete o možnosti z již uzavřené smlouvy vycouvat, zaplatíte poplatek za schválení hypotéky. Raiffeisenbank vám po podpisu smlouvy garantuje úrokovou sazbu po dobu 6 měsíců, to může být při stoupajícím trendu úrokových sazeb půjček pro mnohé zajímavou pobídkou.

Další článek


 

 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená