FinExpert.e15.cz

Hypoteční novinky Raiffeisenbank

Ještě nedoznělo uvedení nového eKonta na bankovní trh a už se opět roztrhl pytel s hypoteční nabídkou žlutého koně.

Hypotéka 2 v 1

V polovině září začala Raiffeisenbank prodávat novou variantu hypotečního úvěru, tzv. „2 v 1“. Tento úvěr umožňuje v rámci jedné smlouvy čerpat peníze jak účelově, tak i neúčelově. Pomocí tohoto úvěru můžete najednou financovat jak samotnou nemovitost, tak i veškeré další výdaje, u kterých navíc banka nezkoumá účel jejich použití. Úvěr je vhodny pro ty, kteří použijí veškeré prostředky na pořízení bydlení a nezbývají jim peníze na vybavení domácnosti či jiné výdaje.

Hypotéku „2 v 1“ tak využijete v případě, že potřebujete dodatečné peníze na investice spojené s vybavením domácnosti, které dosud nebylo možné financovat účelově – např. nákup nábytku, domácí elektroniky apod. Část peněz lze využít na cokoli dle svého uvážení – ať už nákup auta, na dovolenou či investice. Splácet se bude pouze jeden úvěr s jednou úrokovou sazbou a jednou dobou splatnosti. Prakticky se jedná o spojení klasické a americké hypotéky. Neúčelová část úvěru může dosáhnout maximálně 20 % celkové výše úvěru.

Hypotéka na 120 %

Nově začala Raiffeisenbank poskytovat i hypoteční úvěry až na 120 % hodnoty zastavené nemovitosti. Lze tedy získat úvěr ve vyšší hodnotě, než je odhadní cena zastavené nemovitosti. V této fázi bude financování až 120% hodnoty nemovitosti možné pro nemovitosti se zástavní cenou minimálně dva miliony korun a pro klienty s měsíčním příjmem převyšujícím 100 tisíc korun.

Další změny potěší při sjednání hypotéky

Ke změnám došlo rovněž u úvěrů na výstavbu nemovitosti. Pro doložení účelu úvěru na výstavbu nově banka nevyžaduje dokládání faktur a jiných dokladů, hypotéku lze rovněž čerpat do 100 % hodnoty pozemku. U hypoték na bydlení lze nově zastavit i ateliér určený k trvalému obývání.

Minimální věk žadatele o jakoukoli hypotéku z nabídky Raiffeisenbank nově klesá na 19 z dosavadních 21 let. Zároveň se zvyšuje maximální možný věk žadatele, pokud společně o hypotéku žádají rodiče s dětmi. Nyní tak na hypotéku se splatností 20 let dosáhne i člověk ve věku 60 let, zatímco doposud byl maximální možný věk pro takový úvěr 50 let.

Od poloviny září Raiffeisenbank a eBanka rovněž rozšiřují možnosti čerpání u úvěrů bez doložení příjmů, u variabilní hypotéky a americké hypotéky. U americké hypotéky umožňuje financovat až 80 % hodnoty nemovitosti oproti dosavadním 70 %. Hypotéku bez doložení příjmů Equi lze nově poskytnout až na 70 % hodnoty nemovitosti, zatímco doposud to bylo pouze 50 procent. Stejným způsobem je navýšena možnost financování variabilní hypotékou, u které si sami ovlivňujete výši splácených úroků. U variabilní hypotéky navíc klesly nároky na bonitu klienta, takže na úvěr může dosáhnout více zájemců.

Ke změně dochází rovněž u hypotéky spojené s investičním životním pojištěním nazývané Stabilita Invest. Stabilita Invest umožňuje i investování a zhodnocení vložených prostředků, nově může být investiční portfolio u této hypotéky tvořeno akciemi až z 80 %, zatímco doposud to bylo pouze 50 %.

Další článek


 

 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená