FinExpert.e15.cz

Hypoteční novinky II: Volksbank útočí

Nové klienty chce i Volksbank a má jí k tomu pomoci přefinancování stávající nevýhodné hypotéky.
Hypoteční novinky II: Volksbank útočí

Banky se nás snaží přesvědčit, že přefinancovat stávající hypotéku dnes není nic složitého. Zaplatit jednu hypotéku druhou šlo vždy, problém je v nutosti dokládání dokumentů a placení poplatků. V konečném důsledku tak pro refinancování hypotéky bylo nutné podstoupit stejný proces, jako při uzavírání nové. Na refinancování hypoték se nyní zaměřují banky, které chtějí urvat také svůj díl hypotečního koláče. Lídrem v oblasti hypoték nadále zůstává Česká spořitelna následovaná s odstupem skupinou ČSOB.

Refinancování podle Volksbank

Nejvýhodnější dobou pro refinancování hypotéky je skončení vaší stávající doby fixace. Změnou poskytovatele hypotéky můžete získat výhodnější úrokovou sazbu, změnit dobu splatnosti úvěru (a mít např. nižší splátky) nebo jinak upravit parametry hypotéky.

Pokud se pro změnu hypotéky rozhodnete u Volksbank, připravte se na poplatek 0,35 % z výše úvěru, min. 3 000, max. 17 500 Kč. Standarní hypotéka stojí u Volksbank 0,75 %, min. 6 000, max. 25 000 Kč, takže určitě jde o zvýhodnění ceny. Poté budete platit 150 Kč měsíčně za vedení úvěrového účtu a dále min. 30 Kč za vedení běžného účtu, který je u Volksbank podmínkou (jako všude, kromě Hypoteční banky). Jestliže si však vyberete Aktiv konto, budete mít účet vedený zadarmo, má však omezený rozsah služeb.

Akce a akcičky

Pokud se u Volksbank upíšete k přefinancování hypotéky nejpozději do 30. června 2007, zaplatíte paušální poplatek ve výši 3 000 Kč za poskytnutí úvěru bez ohledu na jeho výši. K tomu si můžete vybrat zvýhodněnou úrokovou sazby od 3,99 % p.a. (do max. 4,39 % p.a.), která je garantovaná pro úvěry do 85 % hodnoty nemovitosti se splatností do 10 let. Nabídka platí pro všechny, jimž skončí fixace stávající hypotéky do 31. prosince 2007

Prověříme a přefinancujeme

Než vám Volksbank hypotéku přefinancuje, prověří si vaše možnosti splácení a hlavně vaší historii. K tomu jí stačí doložit výpisy z účtů za poslední 3 měsíce, ze kterých je zřejmé, že hypotéku platíte řádně a včas a máte odpovídající příjmy. Dále doložíte jeden průkaz totožnosti a aktuální fotografii úvěrované nemovitosti. To je vše. Banka akceptuje původní ocenění nemovitosti, nesmí však být starší 6 let. Při splnění těchto podmínek agendu spojenou s výpisem z katastru nemovitostí si Volksbank zajistí sama.

Sazebník raději nehledejte

Nebyla by to Volksbank, aby nebyl zaručen chaos při hledání cen v sazebníku. Na jejich internetových stránkách si můžete vybrat hned z několika verzí, takže pro získání cen si musíte raději přečíst všechny, abyste získali přehled o ceně hypotéky či jiného produktu. V tomto ohledu je Volksbank nepoučitelná a tento informační chaos u ní přetrvává již několik let. Přitom by stačilo vytvořit jeden vždy aktualizovaný sazebník a ne několi verzí podle postupně přidávaných produktů a služeb.

Vyplatí se?

Volksbank patří mezi menší banky, proto je její snaha získat nové klienty i refinancováním hypoték pochopitelná. Pro Volksbank hovoří právě její malost, kdy individuálním přístupem umí vyřešit i nestandardní požadavky. Poplatek 3 000 Kč patří mezi příjemné, ale je časově omezený. Silným konkurentem je GE Money Bank, která hypotéku refinancuje zadarmo, ale má zase vyšší úrokové sazby (4,14 – 4,99 % p.a. při pětileté fixaci). Wuestenrot hypoteční banka má konstantní poplatek 4 000 Kč bez ohledu na výši úvěru. Do vyrazila i BAWAG Bank, která do 24. 7. 2007 odpustila poplatek za přefinancování hypotéky a nabízí velmi slušný úrok 4,09 % p.a. při pětileté fixaci.

Volksbank tam může oslnit potencionální zájemce jen úrokovou sazbou, pokud navíc bude výrazně nižší, než jakou vám nabídne vaše stávající banka. Je však otázkou, zda by nebylo vhodnější zvolit úrokovou sazbu s delší fixací. Za pět let bodou podle makroekonomických odborníků úrokové sazby výrazně vyšší, takže by se delší fixace mohla výrazně vyplatit.

Refinancování hypoték má i další výhodu: pokud vám vaše stávající banka nabídne při prodloužení fixace horší úrok, můžete se jí pochlubit nabídkou konkurence. Je velmi pravděpodobné, že uspějete a získáte minimálně stejný nebo výhodnější úrok i na další roky, aniž by bylo nutné banku měnit.

Další článek


 

Související články


celkem 5 komentářů

Nejnovější komentáře

Re:smlouva
Dalibor Z. Chvátal
23. 5. 2007, 13:54
smlouva
Petr
23. 5. 2007, 13:42
Re:To sotva
ivovi
10. 5. 2007, 10:39
Nedoporučuji
petr pavel
9. 5. 2007, 10:08
To sotva
Pet
9. 5. 2007, 09:08

Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená