FinExpert.e15.cz

HYPO STAVEBNÍ SPOŘITELNA, významný hráč na českém trhu

HYPO stavební spořitelna a. s. působí na trhu stavebního spoření v České republice od 1. října 1994. Sídlem hlavní správy je Senovážné náměstí 27, 110 00 Praha 1 – Nové Město.

K 31. 12. 2006 bylo evidováno 402 399 platných smluv o stavením spoření. Celkem poskytla stavební spořitelna 16 500 úvěrů ve výši 2,5 mld. korun na nové bydlení.
Rok 2006 byl v tomto směru přelomovým. HYPO stavební spořitelna poskytla 2 766 úvěrů ve výši 517 milionů korun a uzavřela téměř 59 tisíc nových smluv.

Klienti oceňují, vedle státní podpory, především úročení vkladů a státní podpory až 2,4 % ročně s možností dodatečného úrokového zvýhodnění 1 % z cílové částky. V případě úvěru ze stavebního spoření potom pevný roční úrok z úvěru 3,9 %, možnost zažádat o řádný úvěr už po 22 měsících spoření (tzv. přidělení úvěru volbou) a možnost bezplatného zvýšení přidělované částky až na dvojnásobek původně sjednané cílové částky.

Servis klientům na prvním místě

HYPO stavební spořitelna a. s. disponuje rozsáhlou a dobře organizovanou sítí finančních poradců a úvěrových center působících po celém území České republiky. Moderní produkty a především úvěry ze stavebního spoření nabízí na 1 600 aktivních obchodních zástupců a specialistů na úvěry. Jejich úkolem je zprostředkovat klientovi kvalitní poradenský servis šitý na míru jeho potřeb.

Dalším důležitým prvkem je individuální přístup. Zájemce o stavební spoření tak nemusí navštěvovat žádné pobočky, může se poradit v klidu domova. Poradce HYPO stavební spořitelny je mu zde plně k dispozici. Tato služba nekončí uzavřením smlouvy o stavebním spoření, ale vede k poskytnutí komplexní péče i v budoucnu.

Výše uvedené potvrzuje nejen zájem o produkt stavebního spoření, ale především důvěru v tuto finanční instituci. Ta je dána, vedle zajímavé nabídky finančních produktů, také dlouholetými vztahy se zákazníky a stabilním zastoupením na trhu.

Akcionáři HYPO stavební spořitelny a. s.

  • HVB Bank Czech Republic a.s., 60% podíl
  • VEREINSBANK VICTORIA Bauspar AG    40% podíl

HVB Bank Czech republic a.s. působí ve všech větších regionálních městech a celkem má v České republice 24 poboček. Banka zaujímá téměř 6% podíl na trhu a s velikostí bilanční sumy přesahující 165 mld. Kč je čtvrtou největší bankou v České republice. V roce 2005 se stala členem UniCredit Group, přední dynamické finanční skupiny se silným kapitálovým základem v zemích střední a východní Evropy. UniCredit Group poskytuje služby více než 28 milionům klientů. Díky vstupu hlavního akcionáře do této finanční skupiny se jejím platným členem stala také HYPO stavební spořitelna a. s.

VEREINSBANK VICTORIA Bauspar AG patří k nejvýznamnějším institucím na německém trhu stavebního spoření. Společnost VVB, která vlastní 40% podíl v HYPO stavební spořitelně, má sídlo v německém Mnichově. Jedná se o nový podnik, který má současně i dlouhou tradici. Společnost vznikla v roce 1999 sloučením dvou stavebních spořitelen: Heimstatt Bausparkasse a Vereinsbank Victoria Bauspar AG. Spořitelna Heimstatt byla založena již v roce 1928, a patří tak k nejstarším spořitelnám v Německu; spořitelna Vereinsbank Victoria Bauspar AG vznikla až v roce 1991, úzce spolupracuje s bankami, jako například Bayerische Hypo- und Vereinsbank nebo pojišťovnami VICTORIA Versicherung a další). Tato stavební spořitelna se stará v SRN o zhruba 550 tisíc klientů.

UniCredit Group působí v 19 zemích, má přes 7 000 poboček a přibližně 140 000 zaměstnanců. Skupina patří mezi přední bankovní instituce zejména v Německu, Rakousku a Itálii. V České republice jsou členy UniCredit Group například HVB Bank, Živnostenská banka nebo CAC leasing.

HYPO stavební spořitelna a. s. se počátkem roku 2007 stala další bankou, která přistoupila k Etickému kodexu České bankovní asociace.

Výkonným orgánem HYPO stavební spořitelny a. s. je představenstvo společnosti, kontrolu a dohled zajišťuje Ministerstvo financí ČR a Česká národní banka.

Další informace o HYPO stavební spořitelně a. s. a jejích aktuálních nabídkách naleznete na www.hypos.cz.

Další článek


 

 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená