FinExpert.e15.cz

Hypo stavební spořitelna vylepšila úvěr Nadstandard

HYPO stavební spořitelna (HSS) vylepšila stávající nabídku překlenovacího úvěru Nadstandard. Úvěr je určen pro nové i stávající klienty. Pevná úroková sazba začníná od 4,2 % p. a. a lze ji lze získat při nulové počáteční akontaci a minimální výši překlenovacího úvěru 50 000 Kč. Úhrada za zpracování úvěru je 0,9 % z výše poskytnutého úvěru, maximálně však 9 000 korun. Tedy i v případě překlenovacího úvěru na více než milion korun zaplatí klient vždy jen 9 000 Kč. Vyřízení žádosti o úvěr netrvá déle jak 5 pracovních dní. Úvěr má hlavně konkurovat hypotečním úvěrům, které nabízejí banky.

Úvěry ze stavebního spoření mají pevnou úrokovou sazbu po celou dobu trvání úvěru, zatímco u hypotéky je sazba fixní jen na určité období. Poplatek za vedení úvěrového účtu je oproti hypotéce zhruba o tisíc korun ročně nižší. Stavební spořitelny také umožňují možnost volby způsobu zajištění úvěru, zatímco u hypotéky lze zajistit úvěr pouze zástavním právem k nemovitosti. Vše je však otázkou priorit a je dobře, že konkurence na tomto poli existuje.

HSS poskytla v loňském roce téměř o polovinu více úvěrů, než v roce 2005. Za tento meziroční nárůst může zejména zvýšení počtu poskytnutých překlenovacích úvěrů o 308 %. V letošním roce chce zdvojnásobit počet nově poskytnutých úvěrů. Na tiskové konferenci to včera uvedl předseda představenstva spořitelny Tobias Heller. Firma loni poskytla 2766 úvěrů ve výši 517 milionů korun a celkově udělila 16 500 úvěrů v hodnotě 2,5 miliardy korun. Podle Hellera by měl i v letošním roce trh stavebního spoření dynamicky růst. Hypo stavební spořitelně by podle Hellera měl v letošním roce na trhu pomoci především inovovaný překlenovací úvěr, který lze využít na rekonstrukci i na koupi bytu nebo domu. Takovýto typ úvěru nabízejí také ostatní stavební spořitelny, a konkurují tak hypotečním bankám.

Fúze Živnostenské banky a HVB Banky, která je většinovým vlastníkem Hypo stavební spořitelny, by podle Hellera neměla přímo změnit a ovlivnit fungování stavební spořitelny. "Spíše si od tohoto kroku slibujeme další rozšíření nových prodejních příležitostí," uvedl Heller.

Stavební spořitelny loni půjčily Čechům na bydlení více než 50 miliard korun. V roce 2005 poskytly spořitelny podle údajů Asociace českých stavebních spořitelen 160 000 nových úvěrů o celkovém objemu 43 miliard korun. Počet nově uzavřených smluv stavebními spořitelnami, včetně navýšení cílových částek, loni podle předběžných údajů přesáhl 780 000. Hypo stavební spořitelna přitom loni uzavřela téměř 59 000 nových smluv. Předloni spořitelny uzavřely 792 000 nových smluv o stavebním spoření, včetně navýšení cílových částek.

Další článek


 

 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená