FinExpert.e15.cz

Hypermarkety: Kde je nejlevněji? (8. týden)

Přinášíme další díl přehledu akčních cen v pětí největších řetězcích našich hypermarketů. Zatímco u Tesca vsadili na vskutku akční snížení cen zimních sportovních potřeb, v Hypernově a Globusu seženete výhodně pomůcky pro zahradu. Kde se vyplatí nakoupit další druhy zboží?
Hypermarkety: Kde je nejlevněji? (8. týden)

Před víkendem jsme připravili další cenový přehled vybraných akčních cen v nabídkách hypermarketů Carrefour, Globus, Tesco, Interspar a Hypernova. Zaměřili jsme se tentokrát na druhy zboží, kde s výraznějšími slevami oproti běžným cenám v daných hypermarketech. Nejvýraznější slevy je možné najít v kategorii Ostatní, tedy v naší závěrečné tabulce.

Upozorňujeme, že se jedná o nabídky akční; znamená to tedy, že nabídka zboží může být v jednotlivých řetězcích limitovaná. Vzhledem k tomu, že každý z uvedených hypermarketů nabízí v cenových akcích jiné typy zboží, nesrovnávali jsme stejné druhy zboží, ale pouze podobné druhy zboží v rámci akcí, propagovaných na reklamních letácích.

Velmi uvítáme vaše reakce na náš článek. Napište nám v diskusi pod textem článku, zda jak jste s našimi tipy spokojeni, zda jste uvedené zboží ve vašem hypermarketu našli nebo jste dali přednost jinému druhu zboží. Uvitáme jakékoli další poznámky a doplnění našeho výběru. Své postřehy můžete také posílat na e-mailovou adresu: finexpert@cpress.cz. K tématu nakupování v hypermarketech také zakládáme diskusní fórum.

Související zprávy z tohoto týdne:

Potraviny

Z nabídky stovek výrobků zařazených do cenových akcí nebylo snadné vybrat 25 ukázkových tipů. V naší tabulce upozorňujeme na zajímavou cenu jogurtů Yoplait v Hypernově, téměř padesátiprocentní slevu předvařených luštěnin Vitana tamtéž, trojbalení sýru Hermelín v Globusu v ceně 49,90 Kč nebo sníženou cenu slunečnicového chleba v Carrefouru.

Nad rámec tipů uvedených v tabulce upozorňujeme na akční ceny širokého sortimentu kojenecké výživy a potravin pro děti v Hypernově. Kojenecké potraviny a doplňky jsou předmětem cenové akce také v Intersparu, společně s oděvy, hračkami, dětskou kosmetikou a dalšími předměty péče o děti. Jinak je však nabídka cenových akcí, co se týče potravin, v Intersparu poměrně omezená. V Globusu probíhá až do 6. března sleva na řadu typů mražených potravin.

Klepněte pro větší obrázek

Zdroj: Nabídky uvedených hypermarketů

Ovoce a zelenina

V kategorii ovoce a zeleniny jsme počet tipů snížili na čtyři položky. Ve většině hypermarketů nabízí v akci pouze několik málo druhů zboží. Zajímavou nabídkou je exotické ovoce Mango v Tescu, sleva ze 14,90 na 7,40 za kus. Jinak nabídky příliš nevybočují z průměru. Nejslabší nabídka akčních cen je v této kategorii opět v Hypernově a tentokrát také v Carrefouru.

Klepněte pro větší obrázek

Zdroj: Nabídky uvedených hypermarketů

Masné výrobky

Nejčastěji se v cenových akcích objevují různé typy kuřecího masa. V tomto směru je nejvíce položek zařazeno mezi akční ceny v Tescu. S probíhající televizní reklamní kampaní zřejmě souvisí slevy konzerv tuňáka Rio Mare. Ovšem před dvěma týdny jsme u této položky v Hypernově zaznamenali dokonce cenu 45,50 Kč. K nejvýraznějším slevám aktuálního týdne patří nabídka Vepřové krkovice s kostí u Intersparu, 1 kg za 69,90 Kč. 

Klepněte pro větší obrázek

Zdroj: nabídky uvedených hypermarketů

V druhé kapitole článku hledejte kategorie: Drogerie, kosmetika, elektronika a spotřební zboží.

 

Další kapitola
 

Související články


celkem 1 komentář

Nejnovější komentáře

www.mujweb.cz/Pocitace/korunky
.
24. 2. 2005, 10:36

Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená