FinExpert.e15.cz

HVB Factoring: Obrat dosáhl v prvním roce fungování 1 miliardy korun

Na začátku roku 2005 vstoupila na factoringový trh nová finanční společnost HVB Factoring s.r.o. Jejím cílem bylo nabídnout klientům plnohodnotný servis a další alternativu financování pohledávek. Rok působení společnosti na trhu byl velmi úspěšný. Celkový obrat odkoupených pohledávek  dosáhl již v říjnu 2005 jedné miliardy korun.

Tyto výsledky svědčí o tom, že factoring je stále více vyhledávanou formou financování pohledávek. „Se zájmem o factoring nás oslovují zejména malé a středně velké společnosti, dodávající nadnárodním obchodním řetězcům, jež určují svým dodavatelům platební a cenové podmínky“ řekla Jana Kytlicová, ředitelka odboru Trade Finance HVB Bank a výkonná ředitelka společnosti HVB Factoring. „Klienty HVB Factoring jsou výrobci či obchodníci s nejrůznějšími rychle obchodovatelnými produkty nebo službami, s odbytem jak na českém, tak zahraničním trhu. V současné době dominuje tuzemský factoring“.

„Po vyhodnocení všech nabídek, které jsme měli k dispozici, jsme dospěli k závěru, že nejvýhodnějším partnerem pro nás bude právě HVB Factoring. K našemu rozhodnutí přispěla především ta skutečnost, že jednání se zástupci HVB Factoring byla vždy profesionální a z tohoto důvodu po projednání všech náležitostí bylo podepsání smlouvy otázkou velmi krátkého času,“ komentuje partnerství s HVB Factoring Josef Klapka, předseda představenstva společnosti Alec Precision Technology a.s. „Vzhledem k podepsaným dlouhodobým kontraktům pro zákazníky, kteří působí jako subdodavatelé evropských automobilek, jsme zvolili tuto formu financování z důvodu delších termínů splatností dodávek, které jsou v tomto odvětví průmyslu standardní. Financování formou factoringu se nám po zvážení všech dostupných informací jeví jako velmi výhodné. V současní době využíváme především regresní factoring,“ dodal Klapka.

Factoring představuje moderní alternativu financování krátkodobých pohledávek do splatnosti formou jejich postoupením za úplatu. Factoring využívají velké, úspěšné společnosti, které z dlouhodobého pohledu řeší prostřednictvím factoringu otázku denní administrace svých pohledávek a flexibilitu financování ale také firmy s velkým potenciálem růstu nebo společnosti, u nichž se výrazně projevují sezónní výkyvy v produkci. Malé a střední firmy factoringem většinou řeší svou finanční situaci s ohledem na prodlužované splatnosti. HVB Factoring, společně s  HVB Bank, nabízí klientům ze segmentu SME  komplexní servis v oblasti financování a využívání bankovních produktů.

Klienti mohou požádat o služby HVB Factoring na všech pobočkách HVB Bank nebo získat více informací na www.hvbfactoring.cz

*  *  *

Informace o společnosti HVB Factoring s.r.o.: HVB Factoring s.r.o. (dále jen HVB Factoring) je finanční společnost, jejímž zakladatelem a současně 100% vlastníkem je HVB Bank Czech Republic a.s., člen finanční skupiny UniCredit Group. HVB Factoring využívá know-how, silné regionální pobočkové zastoupení a úzkou spolupráci s bankovními poradci.

Další článek 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená