FinExpert.e15.cz

HVB Bank vyměnila internetové bankovnictví

HVB Bank nabízí nové internetové bankovnictví Online Banking s mnoha vylepšenými funkcemi.

V polovině listopadu spustila HVB Bank nový Online Banking – internetové bankovnictví. Zásadní změnou je zejména nový moderní design a přidané fukce. Poplatky se nemění.

Nové internetové bankovnictví obsahuje nyní i informace o debetních a kreditních kartách s detaily o historii plateb až 15 měsíců zpětně nebo informace o portfoliu cenných papírů. Máte možnost nastavit si automatické zasílání bankovních informací e-mailem, například informace o zůstatku na zvoleném účtu.

Zcela novou službou je jednotné podepisování pořízených transakcí a dispozic z jednoho místa v aplikaci pomocí položky „K PODPISU“. V praxi to znamená, že je možné pomocí jednoho vygenerovaného kódu bezpečnostního klíče podepsat a odeslat do banky ke zpracování například několik tuzemských a zahraničních příkazů, zadat nový termínovaný vklad nebo změnit trvalý příkaz. Další novou položkou usnadňující tuzemský platební styk je „Úhrada karty“, která automaticky předvyplní všechny relevantní údaje k zaplacení kreditní karty vydané HVB Bank (včetně cobrandovaných karet).

Velmi jednoduše lze zasílat platby v rámci EU (tzv. Europlatba) nebo zadávat trvalé příkazy do zahraničí. Stejně jako v případě tuzemského platebního styku, tak i pro platby do zahraničí platí možnost ukládání preferovaných plateb (šablon) a příjemců, které je možné sdílet s více uživateli oprávněnými k přístupu na daný účet. 

Rozšířenou funkčnost nabízí aplikace i pro termínované vklady, zejména potom pro automaticky obnovované termínované vklady jako např. nastavení automatického  převodu částky nad stanovený limit na běžný účet nebo možnost změny termínovaného vkladu pro příští periodu.

Aplikace vám umoží i individuální rychlou navigaci přes ikonu „Oblíbené“. Menu, ve kterém se právě nacházíte, tak lze zařadit do seznamu oblíbených položek. Často používané funkce je možné jednoduše vybírat bez složitého vyhledávání ve struktuře menu.

K zabezpečení se používá přenosný elektronický bezpečnostní klíč, tzv. token. Tento bezpečnostní klíč generuje, po zadání PIN, v každém časovém okamžiku jedinečný bezpečnostní kód, který používáte při vstupu a potvrzování aktivních transakcí. Platnost takto vygenerovaného kódu je časově omezená v řádu desítek sekund, a proto i možnost jeho zneužití je téměř nulová.

Obrazovka po přihlášení do nového Online Banking

Klepněte pro větší obrázek
Další článek


 

 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená