FinExpert.e15.cz

HVB Bank ruší poplatky a má další cobrandovanou kartu

HVB Bank ruší od listopadu další poplatky u svých kartových produktů a pro některé klienty má v nabídce kreditní kartu, která ušetří peníze.

Výpis z kreditní karty konečně zdarma

Držitelé kreditních co-brandovaných karet VISA HYPO stavební spořitelna, VISA GENERALI a VISA/ČSA nyní neplatí žádné poplatky za zasílání měsíčního výpisu z transakcí kreditní karty. Původní poplatek činil 12 Kč a byl často kritizován. HVB Bank zrušila v průběhu roku některé poplatky i u dalších co-brandovaných kreditních karet a došlo také ke snížení poplatku za vedení účtu u kreditní karty HVB ze 60 Kč na 30 Kč měsíčně.

Kromě pozitivních změn v ceníku, ke kterým HVB Bank přistupuje od 1. listopadu, banka rozšiřuje své portfolio co-brandovaných karet a ve spolupráci s penzijním fondem Winterthur nabízí novou platební věrnostní kartu VISA Electron Winterthur Club.

Cobrandovaná Visa Electron přispěje na pojištění

Držitelé této karty získají 0,3 procentní bonus z každého nákupu kartou v České republice i v zahraničí a při placení touto kartou od vybraných partnerů mají další slevy. Ty jsou, spolu s bonusem 0,3 %, směrovány přímo na účet penzijního připojištění držitele karty a navyšují tak výrazným způsobem naspořenou částku na penzijním připojištění. Podrobnou nabídku má i Citibank u kreditní karty Shell, kde však nabízí 1 % z každé platby zpět a u čerpacích stanic dokonce 3 % z transakce.

Nová cobrandovaná karta HVB Bank/Winterthur

Klepněte pro větší obrázek

Součástí je věrnostní program

Do věrnostního programu jsou zatím zapojeny čerpací stanice Benzina, síť drogerií Droxi a cestovní kancelář Exim Tours. Do programu se v nejbližší době zapojí také hypermarkety, prodejny oblečení, sportovních potřeb, elektro a dalšího zboží. Při rychlé aktivaci karty získáte i jednorázový příspěvek na účet penzijního připojištění ve výši 100 Kč. Vydání a vedení karty je v prvním roce zdarma.

Stav svého účtu penzijního připojištění lze ověřit prostřednictvím označené bankomatové sítě, klientského centra nebo Internetu. Kvůli věrnostní kartě Winterthur není potřeba zakládat zvláštní bankovní účet a úvěrové splátky lze nastavit automaticky formou 100% inkasa.

Karta Winterthur Club má samozřejmě také standardní platební funkce - mezinárodní platnost, předschválený limit ve výši až 30 tisíc korun a bezúročné období v trvání 45 dní. V případě nevyužití bezúročného období je úroková sazba 1,95 % měsíčně. V prvním roce je vydání karty zdarma a pokud bezhotovostní obrat na kartě přesáhne 35 tisíc korun ročně, je zdarma nadále. V opačném případě činí roční poplatek 360 Kč.

Vyplatí se?

Kreditní karty HVB Bank byly často kritizovány pro svoji poplatkovou nepřehlednost. HVB Bank je rovněž největším vydavatelem bankovních cobrandovaných karet na našem trhu, takže se zájemci o její karty často ztráceli v její nabídce. Zjednodušení poplatků je velmi dobrým krokem a je očekávanou reakcí na konkurenční banky, které mají u kreditních karet poplatky transparentní. Vzhledem k elektronické formě karty bude spíše masovou záležitostí pro klienty Winterthuru, lze tedy očekávat plošně cílené nabídky klientům fondu.
Další článek


 

celkem 7 komentářů

Nejnovější komentáře

Re:Jen se ptám proč
Svata
10. 11. 2006, 22:18
Re:Vyplati se ???
Lubino
10. 11. 2006, 07:22
Vyplati se ???
Ml
9. 11. 2006, 22:50
existuje elektronický výpis?
Ovo
9. 11. 2006, 14:47
Re:Jen se ptám proč
Tom
9. 11. 2006, 12:36

Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená