FinExpert.e15.cz

HVB BANK: Nový strukturovaný dluhopis vázaný na vývoj akcií evropských bankovních skupin

HVB Bank přichází s novým strukturovaným dluhopisem EUROPEAN BANKS 2009, který profituje z vývoje akcií předních evropských bankovních skupin. Mezi hlavní výhody dluhopisu patří pouze tříletý investiční horizont, jistota vyplacení 100 % investované částky k datu splatnosti dluhopisu a neomezená výše potenciálního výnosu.

HVB Strukturovaný dluhopis EUROPEAN BANKS 2009 je určen spíše konzervativním investorům, kteří hledají možnost zhodnocení svých prostředků nad úrovní výnosu standardních produktů peněžního trhu. Pro výnos dluhopisu je rozhodující rozdíl ve výkonnosti indexu Dow Jones EURO STOXX® Banks v porovnání s indexem Dow Jones EURO STOXX® 50. Celý výnos bude vyplacen ke dni splatnosti dluhopisu.

„V podobě HVB Strukturovaného dluhopisu EUROPEAN BANKS 2009 na náš trh uvádíme zcela nový typ tzv. tržně neutrálního instrumentu, se kterým je možno dosáhnout zisku nejen na rostoucích, ale i, stagnujících či dokonce klesajících trzích. S novým dluhopisem profitujete vždy, pokud si index Dow Jones EURO STOXX® Banks povede v tříletém horizontu lépe než širší index Dow Jones EURO STOXX® 50. To vše při jistotě návratnosti investice ke dni splatnosti dluhopisu a bez omezení výše výnosu, který může investor získat,“ řekl Jan Troníček, ředitel odboru privátního bankovnictví a cenných papírů HVB Bank.

Klienti mohou využít i možnosti zpětného odprodeje dluhopisu v kterékoliv pobočce banky i před dnem splatnosti a to bez jakýchkoliv poplatků. Dluhopis zároveň přináší možnost daňového zvýhodnění pro fyzické osoby při jeho držení po dobu delší než 6 měsíců. O strukturované dluhopisy je mezi klienty banky velký zájem, o čemž svědčí výsledky za tři čtvrtletí letošního roku, kdy privátní klienti HVB Bank investovali do strukturovaných dluhopisů prostředky v objemu přesahujícím 1,3 miliardy korun.

Index Dow Jones EURO STOXX® Banks v současnosti zahrnuje akcie 45 předních bank ze zemí Evropské měnové unie. Hodnota indexu nejvyšší měrou závisí na vývoji akcií bankovních skupin, jako jsou Banco Santander Central Hispano SA, BNP Paribas, UniCredito Italiano SpA, Banco Bilbao Vizcaya Argentaria SA, Societe Generale či Deutsche Bank AG.
HVB Bank Strukturovaný dluhopis EUROPEAN BANKS 2009
Nominální hodnota 10 000 Kč
Prodejní cena 100 % nominální hodnoty
Minimální návratnost 100 % nominální hodnoty
Maximální zhodnocení (z nominální hodnoty) Není omezeno
Minimální výše investice 10 000 Kč
Upisovací období 13.11.2006-28.12.2006
Splatnost dluhopisu 29.12.2009
Poplatek při nákupu a při zpětném prodeji bance ke dni splatnosti 0%
Další článek


 

 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená