FinExpert.e15.cz

HVB BANK: Nové strukturované dluhopisy

HVB Bank přichází se dvěma novými strukturovanými dluhopisy, které nabízejí možnost profitovat z mimořádného potenciálu akciových trhů střední Evropy, Ruska a Turecka – HVB Strukturovaným dluhopisem Go East 2009 a HVB Strukturovaným dluhopisem Go East 2012.

HVB Bank nabízí klientům nový perspektivní směr pro jejich investice. Tím jsou HVB Strukturované dluhopisy Go East 2009 a 2012, výnosově navázané na rozvíjející se akciové trhy střední Evropy, Ruska a Turecka. Zájemci mohou své prostředky investovat v upisovacím období od 13. 3. do 28. 4. 2006. Minimální investice činí 30 tisíc Kč a nominální hodnota dluhopisu je 10 tisíc korun.

„O velkém zájmu o strukturované dluhopisy svědčí výsledky za rok 2005, kdy privátní klienti HVB Bank investovali do garantovaných cenných papírů prostředky v objemu převyšujícím 1,5 miliardy Kč,“ řekl Jan Prachař, ředitel odboru privátního bankovnictví a cenných papírů HVB Bank. „Klienti si stále více uvědomují, jaké výhody tyto finanční nástroje přinášejí. Kromě minimální rizikovosti investice je to daňové zvýhodnění pro fyzické osoby či zajištěná likvidita po celou dobu investice spočívající v možnosti zpětného odprodeje strukturovaných dluhopisů na kterékoliv pobočce banky i před datem splatnosti bez jakéhokoliv poplatku.“

HVB Strukturovaný dluhopis Go East 2009

HVB Strukturovaný dluhopis Go East 2009 je určen především dynamickým investorům požadujícím kratší investiční horizont. Dluhopis s tříletou dobou trvání nabízí kombinovanou participaci na růstovém potenciálu středoevropských, ruských a tureckých akciových titulů. Jeho výnos je ze 60 % vázán na vývoj indexu CECE (viz poznámky v závěru zprávy) ze 30 % na vývoj indexu RTX a z 10 % na vývoj indexu ISE National 30. Dluhopis je splatný 4. 5. 2009.

HVB Strukturovaný dluhopis Go East 2012

HVB Strukturovaný dluhopis Go East 2012 je s jistotou návratnosti celé investované částky k datu splatnosti vhodný zejména pro konzervativnější investory. Dluhopis má šestiletou dobu trvání a představuje dlouhodobou investici plně zaměřenou na rychle se rozvíjející středoevropský region. Jeho výnos je vázán výhradně na vývoj indexu CECE, jenž zahrnuje akcie nejvýznamnějších společností z trhů České republiky, Maďarska a Polska. Dluhopis je splatný 2. 5. 2012.

HVB STRUKTUROVANÝ dluhopis GO EAST 2009 HVB STRUKTUROVANÝ dluhopis GO EAST 2012
Nominální hodnota dluhopisu
10 000 Kč 10 000 Kč
Minimální návratnost
90 % investované částky 100 % investované částky
Maximální zhodnocení (z nominální hodnoty)
54 % za 3 roky 39,6 % za 6 let
Minimální výše investice
30 000 Kč 30 000 Kč
Poplatek při nákupu a při zpětném prodeji bance k datu splatnosti
0% 0%
Splatnost dluhopisu
4.5.2009 2.5.2012

Uvedené HVB Strukturované dluhopisy jsou vydávány v rámci dluhopisového programu HVB Bank. Prospekt dluhopisového programu, obsahující společné emisní podmínky dluhopisů, a doplňky prospektu a společných emisních podmínek byly schváleny Komisí pro cenné papíry a uveřejněny v souladu se zákonem o podnikání na kapitálovém trhu a jsou ve formě brožur bezplatně k dispozici všem zájemcům o HVB Strukturované dluhopisy na všech pobočkách HVB Bank a také na internetových stránkách www.hvb.cz. Potenciálním investorům doporučujeme dokumenty důkladně prostudovat.

Poznámky:

CECE – index nejobchodovanějších akciových titulů Pražské, Varšavské a Budapešťské burzy cenných papírů sestavovaný a kalkulovaný Vídeňskou burzou. Největší váhu v indexu zaujímají akcie emitentů z petrochemického průmyslu (např. PKN Orlen, Magyar Olaj Gazi), energetiky (ČEZ), bankovnictví (Erste Bank, Komerční banka, OTP Bank, Bank Pekao), telekomunikací (Český Telecom, Magyar Telekom, Telekom Polska) a výroby léčiv (Richter Gedeon, Zentiva).
RTX – index akcií předních ruských společností podnikajících zejména v oblasti těžby nerostných surovin (Lukoil, Surgutneftegaz, Tatneft, Sibneft) či energetice (UES). Index je sestavován a kalkulován Vídeňskou burzou.
ISE National 30 – index akcií třiceti předních tureckých společností obchodovaných na Istanbulské burze. Podstatnou váhu v indexu mají zejména tituly z oblasti bankovnictví, petrochemie a telekomunikací.

Další článek 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená