FinExpert.e15.cz

HVB Bank je generálním partnerem výstavy 48. ročníku mezinárodní soutěže World Press Photo

Ve čtvrtek 8. září 2005 bude v Pražském Karolinu vernisáží zahájena výstava 48. ročníku mezinárodní soutěže World Press Photo. HVB Bank je generálním partnerem tohoto projektu již třetím rokem. I nad letošním ročníkem záštitu převzal primátor hl.m. Prahy Pavel Bém a předseda Senátu PČR Přemysl Sobotka.

„Loni jsem se při stejné příležitosti zamýšlel nad tím, jak obtížně a složitě fotografie předávají pozorovatelům emoce a pocity, přítomné právě jen v okamžiku jejich vzniku. Koneckonců, jak zprostředkovat tragédii, bolest a žal, ale i radost ze života či touhu po vítězství těm, kteří si fotografie prohlíží například v tisíce kilometrů vzdálené Praze? Přesto se o to v každém okamžiku pokouší desítky fotografů a občas se jim to i podaří,“ řekl David Grund, předseda představenstva a generální ředitel HVB Bank David Grund.

Do letošního ročníku soutěže se přihlásilo celkem 4 266 profesionálních fotografů ze 123 zemí světa. Společně předložili porotě 69 190 snímků a letos poprvé porota hodnotila pouze snímky v digitální podobě. Nakonec ocenila v deseti kategoriích 63 autorů ze 24 zemí. Výstava připomíná nejdůležitější události roku 2004. Tragédii Beslanu, katastrofu súdánského Dárfúru, pohřeb Jásira Arafata či americké prezidentské volby.
Absolutním vítězem se stal indický fotograf Arko Datta. Zvítězil snímkem ženy, která oplakává příbuzného, který se stal obětí tsunami v městě Cuddalore. Porota letošního ročníku soutěže byla opět složena z předních osobností světové reportážní fotografie. V jejím čele stál argentinský fotograf Diego Goldberg. Třináctičlenná porota pracovala celkem jedenáct dnů v amsterodamském sídle nadace World Press Photo a výsledky vyhlásila na tiskové konferenci 11. ledna 2005.
Výstavu letos uvidí návštěvníci na více než 85 místech ve třiceti osmi zemích světa. Cestu po světě výstava zahájila slavnostní vernisáží 25. dubna v Amsterodamu, kde vítězové převezmou ceny z rukou nizozemského ministerského předsedy.
Návštěvníci budou moci shlédnout vystavené fotografie v pražském Karolinu v termínu od 9.9. do 2.10.2005.

Další článek 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená