FinExpert.e15.cz

HVB BANK a ČESKÁ POJIŠŤOVNA budou vyplácet dotace EU

HVB Bank Czech Republic a.s. a Česká pojišťovna a.s., které se společně na základě výběrového řízení staly novým finančním manažerem státu, podepsaly s Ministerstvem financí České republiky smlouvu na zprostředkování vyplácení schválených dotací z fondů Evropské unie a z prostředků státního rozpočtu v letech 2007 až 2010.

„Podpis smlouvy vnímáme jako začátek velmi úzké spolupráce a věříme, že naše společné úsilí zkvalitnit poskytované služby a zpřístupnit maximální množství informací o čerpání dotací z fondů Evropské unie a státního rozpočtu, povede ke zvýšení zájmu ze strany žadatelů o dotace a rozšíření skupiny finálních příjemců dotací,“ sdělil Ing. Bohdan Hejduk, náměstek ministra financí České republiky.

„Je to pro nás významný okamžik, na který jsme dlouho čekali. Nyní již opravdu nic nebrání tomu, abychom společně s Českou pojišťovnou začali nabízet komplexní služby spojené s distribucí dotací,“ řekl po podpisu smlouvy Ing. David Grund, generální ředitel a předseda představenstva HVB Bank.

Náměstek pro obchod České pojišťovny Petr Kopecký doplnil: „V tuto chvíli finišujeme přípravy na zahájení poskytování služeb. Probíhají poslední školení poradců a připravujeme všechny potřebné materiály. Zahájili jsme také reklamní kampaň, jejímž cílem je informovat veřejnost a potenciální i stávající příjemce dotací o skutečnosti, že novým partnerem v oblasti vyplácení dotací z fondů Evropské unie je pro ně HVB Bank a Česká pojišťovna.“  

HVB Bank a Česká pojišťovna se staly novým správcem finančních prostředků určených k výplatě většiny schválených dotací z fondů Evropské unie a z prostředků státního rozpočtu na základě výběrového řízení, které v březnu 2006 vyhlásilo Ministerstvo financí. V něm byla společná nabídka HVB Bank a České pojišťovny vyhodnocena jako nejlepší na základě posouzení řady kritérií.

Obě společnosti přišly s inovativním technickým řešením a služby spojené s distribucí dotací budou poskytovat příjemcům dotací zdarma. Hlavní přínos vidí zástupci banky a pojišťovny v tom, že budou moci předvést kvalitu svých služeb novým klientům a svým stávajícím klientům poskytnout další službu.
Další článek


 

 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená