FinExpert.e15.cz

Hubnutí: Na kolik vás vyjde?

Je spousta možností jak zhubnout, je však otázkou, zda všechny nabízené varianty jsou opravdu účinné.
Hubnutí: Na kolik vás vyjde?

Některé ženy (někdy i muži) jsou schopné pro to, aby zhubly udělat a zaplatit cokoliv. Jak finančně náročný může být proces hubnutí?

Je spousta možností jak zhubnout, je však otázkou, zda všechny nabízené varianty jsou opravdu účinné.

Dietolog

Pokud se rozhodneme zhubnout a chceme toho docílit zdravým a pro tělo šetrným způsobem, rozhodně je dobré navštívit dietologa. Jde o odborníky, kteří přesně na tělo sestaví hubnoucí plán.

Kompletní redukční program nás může vyjít zhruba na 5 000 Kč měsíčně. Délka programu se pohybuje podle potřeb klienta.

Dietolog nám může sestavit i jednorázový jídelníček, za který zaplatíme asi 300 Kč až 1 000 Kč. V tomto případě s ním komunikujeme pouze emailem či přes telefon.

Pokud chceme hubnout bezpečně, rozhodně se vyplatí do návštěvy odborníků na hubnutí investovat. Pozor ale na to, abyste si vybrali akreditovaného dietologa.

Krabičková dieta

Velkým hitem dnešní doby je krabičková dieta. Tato dieta staví na tom, že každý den dostaneme tzv. dietní krabičku, ve které máme vhodně sestavená jídla na celý den. Jídla  mají mít vyváženou nutriční hodnotu. Principem je jíst pětkrát denně porce přiměřené našemu tělu. Cena za přípravu a dovoz jídla se pohybuje okolo 250 Kč až 300 Kč na den podle toho, jak velkou energetickou hodnotu má mít vaše jídlo. Dietu by měl opět sestavit nutriční specialista.

Levnější variantou diety je koupit si knihu o krabičkové dietě a vařit a chystat si jídla sám doma, což ale může být poměrně časově náročné. K tomuto způsobu přípravy se ale budete muset přiklonit o víkendu  většina firem připravují jídla pouze od pondělí do pátku.

Cvičení

Aerobik už zdaleka nepatří mezi jedno z mála cvičení, kterým můžeme zkrášlit své tělo. Dnes máme na výběr z celé škály druhů cvičení. Můžeme vybírat z klidnějších jako je například jóga nebo pilates, cvičení na balonech. Pokud jste akčnější, je možné navštěvovat hodiny HEATU nebo spinningu. Cenové rozpětí je různé. Na vesnicích se cena za cvičení může pohybovat okolo 30 Kč za hodinu. Musíte počítat s tím, že se bude jednat o cvičení s největší pravděpodobností v tělocvičnách škol, které často nepovedou profesionálové, ale spíše nadšenci, kteří se o pohyb rádi podělí s ostatními. To ale neznamená, že by takovéto cvičení bylo méně hodnotné.

Pokud budete chodit cvičit ve městech k profesionálním cvičitelům, můžeme zaplatit až čtyřikrát větší částky. Většinou se jedná o 100 až 120 Kč u hodin HEATU, pilatesu, atd. Lehce ušetřit se dá, pokud si předplatíme permanentní vstupy.

Pokud chcete cvičit zdarma, není nic jednoduššího než běhat, jezdit na kole nebo cvičit při různých DVD. Potřebujeme k tomu pouze pevnou vůli.

Tablety, náplasti, koktejly na hubnutí

Výrobci hubnoucích přípravků nás neustále atakují reklamami, ve kterých slyšíme jak jednoduché je zhubnout. Stačí pojídat různé tablety, lepit si náplasti nebo místo jídla pít koktejly. A to vše bez nutnosti pohybu. Už zmínka o tom, že není nutné hýbat se a přesto zhubneme, by nás měla varovat a neměly bychom se nechat nachytat. Těžko se dá hubnout a udržovat hezká postava bez toho, aniž bychom měli dostatek pohybu.

Samozřejmě existují doplňky stravy, které nám pomohou rychleji spalovat tuky. Měli bychom ale myslet na to, že tyto přípravky musíme kupovat v lékárnách nebo po poradě s lékařem či jiným odborníkem. Rozhodně není dobré objednávat si přípravky na hubnutí přes internet. Mohlo by to být i zdraví škodlivé.

Liposukce

Pokud chcete radikálně a rychle zhubnout, můžeme navštívit centra, kde provádí liposukci. Musíte však sáhnout hodně hluboko do kapsy. Novinkou mezi liposukcemi je laserová liposukce SlimLipo. Za tento zákrok zaplatíme až 30 000 Kč za jednu partii těla. Zákroků tohoto typu je spousta. Měli byste se však rozhodnout, zda je opravdu tolik nutné takto drasticky zasahovat do svého těla a krátit finanční rozpočet.

Obecně platí, že pro zdravé a štíhlé tělo stačí vyváženě, zdravě a přiměřeně jíst a mít dostatek pohybu. Všude se můžeme dočíst, že je velmi jednoduché místo použití výtahu vyšlapat schody, místo použití auta zajít na nákup pěšky, atd. Zkrátka nebýt pohodlný. Bonusem je, že tento pohyb je zcela zdarma.

Další článek


 

Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená