FinExpert.e15.cz

HOSPODÁŘSKÁ KOMORA ČR: Do podnikatelských soutěží se přihlásil rekordní počet účastníků

Do třetího ročníku největšího podnikatelského klání Firma a Živnostník roku se zaregistrovalo 3220 soutěžících, což je o 30 % více než vloni.

V loňském ročníku obsadila podnikatelský trůn průhonická slévárna a strojírna Beneš a Lát a Živnostníkem roku se stal stavitel a obchodník Libor Václavík z Ostravy. Letos jsou nejpočetněji zastoupeni profesionálové ze stavebních a výpočetních oborů.

V nové kategorii Byznys Rebel, kterou vyhlašuje Vodafone, soutěží téměř stovka podnikatelů, kteří svým zákazníkům nabízejí výhody, které mohou být pro příští generaci samozřejmostí. Mobilní operátor Vodafone totiž svým oceněním podpoří podnikatele, kteří si např. neúčtují matoucí příplatky, nelákají lidi na neúplné ceny, nesvazují zákazníky smlouvami, nebo poskytují delší než povinnou záruku.

Dosavadní kampaň se prozatím zaměřila na oslovení firem a živnostníků. Obě skupiny podnikatelů se zapojily do soutěží prostřednictvím formulářů v periodikách partnerů, nebo přes webové stránky www.firmaroku.cz a www.zivnostnikroku.cz. „Rostoucí počet soutěžících dokazuje, že pro firmy a živnostníky mají podnikatelské soutěže smysl. Přinášejí jim ocenění veřejnosti prostor pro sdělení problémů, které podnikatelskou veřejnost trápí,“ řekla manažerka soutěží Soňa Kotrbová z pořadatelské agentury Bison & Rose.

Vedle samotného soutěžení je cílem kampaně posílit prestiž podnikatelů a zlepšení podnikatelských podmínek. Zejména o to se snaží anketa Absurdita roku, ve které podnikatelé upozorňují na zbytečné a nesmyslné byrokratické povinnosti. Podpora malého a středního podnikání je také důvod, proč je jedním z partnerů soutěže MAKRO Cash & Carry ČR.„Našimi službami se snažíme zlepšit živnostníkům podnikání, proto se rádi podílíme na aktivitách, které upozorní na jejich problémy a zároveň zvýrazní jejich úspěch,“ sdělil generální ředitel MAKRA Andrea Colombo. K tomu generální ředitelka společnosti Vodafone Muriel Anton dodává: „V nové kategorii Byznys Rebel chceme ocenit podnikatele, kteří se odlišují tím, že zákazníkům nabízejí originální výhody a snaží se o ně starat lépe než je na trhu běžné.“

Krajská kola začnou již začátkem září a poběží do poloviny října. Odborná porota pak v obou soutěžích vybere ty nejlepší, kteří se posléze utkají 20. listopadu v celorepublikovém finále. Nejlepší firmu bude vybírat finálová porota, o živnostníkovi rozhodne od 15. října do 14. listopadu veřejné hlasování. Veškeré informace o soutěžích, vyhodnocení krajských kol i celorepublikovém finále budou pravidelně aktualizovány na www.firmaroku.cz a www.zivnostnikroku.cz.

Garantem prestižních podnikatelských soutěží je Hospodářská komora ČR a Asociace malých a středních podniků a živnostníků. Ve všech regionech převzali nad krajskými koly záštitu hejtmani.

Další článek 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená