FinExpert.e15.cz

HOME CREDIT: Zdraví či krásu na splátky si vloni dopřálo o 37 procent více Čechů

Financování nadstandardní zdravotní péče pomocí spotřebitelského úvěru Medifin od Home Creditu využilo vloni o 37 procent lidí více než v předchozím roce. Objem poskytnuté jistiny se meziročně zvýšil o 30 procent. V průběhu kalendářního roku si klienti na zdravotní zákroky půjčovali hlavně před Vánoci a v jarních měsících. Medifin je jediným produktem svého druhu v České republice, své uplatnění našel především v estetické a oční chirurgii, stomatologii a gynekologii.

Průměrná výše spotřebitelského úvěru Medifin v roce 2006 činila 18 750 Kč. To je přibližně o osm tisíc víc, než se pohybuje průměr u všech nákupů na splátky s Home Creditem. Největší zájem o Medifin se projevil v předvánočním období, a to především v měsíci listopadu. Stabilně silné jsou však také jarní měsíce a počátek léta – od dubna do června, kdy lidé chtějí vypadat a cítit se lépe v souvislosti s přicházejícím létem.

„Za poslední tři roky se objem poskytnutých úvěrů v oblasti zdravotní péče ztrojnásobil a podle našich předpokladů má tento segment nadále velký potenciál růstu. Lidé přestávají považovat nadstandardní lékařské zákroky za nedosažitelný luxus a mnozí z nich mají zájem využít poznatků moderní medicíny i za cenu finanční investice,“ uvedl Erich Čomor, předseda představenstva a generální ředitel společnosti Home Credit a. s.

Největší část zdravotní péče financované prostřednictvím Medifinu, přibližně 30 %, spadá do oblasti estetické chirurgie. K oblíbeným zákrokům patří například liposukce, operace nosu, prsů, vyhlazení vrásek apod. Druhou oblastí medicíny, kterou klienti Medifinu využívají nejčastěji, je oftalmologie. Jde především o chirurgické odstranění očních vad, jako je krátkozrakost nebo dalekozrakost, ale i o nákup kvalitních brýlí. Ve stomatologii sloužil Medifin v největší míře k financování kvalitních zubních protéz. Na čtvrté příčce pomyslného žebříčku skončil ryze ženský obor gynekologie, kde je Medifin nabízen zejména k financování dlouhodobých antikoncepčních systémů.

Statistiky: převažují mladší ženy, objevují se však i osmdesátileté dámy

Dlouhodobé statistiky Home Creditu ukazují, že až 79 % procent klientů Medifinu tvoří ženy. Více než polovina všech klientů je mladšího středního věku, od 25 do 39 let. Při podrobnějším pohledu je zřejmé, že největší část klientů pochází z věkové skupiny 30 až 34 let, a to jak mezi muži, tak mezi ženami. Medifin však v Česku využily i například dvě dámy nad 80 let – jedna k financování služeb kliniky estetické chirurgie a druhá k platbě za péči gynekologa*.

Muži, tvořící asi pětinu klientů Medifinu, chtějí nejčastěji pomoci s financováním operací odstraňujících oční vady. Srovnatelný zájem mají o zubní náhrady i o služby estetické chirurgie*. Lze však předpokládat, že část plateb za zákroky plastické chirurgie mohla posloužit třeba jako vánoční dárek pro partnerku.

* Přesný účel není možné specifikovat. Medifin je diskrétní, jako účel půjčky lze uvést pouze „financování zdravotních potřeb klienta“.

Medifin zaplatí brýle, lázně i nový nos

Jako jediný svého druhu v Česku je spotřebitelský úvěr Medifin přímo určen pro financování nadstandardních lékařských zákroků. Slouží však také k nákupu zdravotních pomůcek, například kvalitních brýlí v optikách, pojišťovnou nehrazených léků ve vybraných lékárnách či léčebných pobytů. V rámci České republiky Medifin nabízí téměř 400 zdravotnických zařízení. Jejich výčet zahrnuje špičkové kliniky, privátní ordinace lékařů, optiky i lékárny. Home Credit tak rozšiřuje nabídku nadstandardní zdravotní péče a kvalitnějších produktů většímu okruhu pacientů.

V ordinacích stomatologů lze na tento úvěr pořídit veškeré úkony, na které si pacient musí buď připlatit nebo je hradí zcela sám (zubní implantáty, korunky a můstky, částečné snímatelné náhrady, estetické zákroky atd.). V gynekologii má Medifin největší uplatnění při úhradě dlouhodobých antikoncepčních systémů, které jsou charakteristické vyššími počátečními náklady na jejich pořízení. Medifin je využíván rovněž k financování očních operací, zejména odstraňujících oční vady, které zdravotní pojišťovny nehradí vůbec. V estetické medicíně patří k nejčastějším zákrokům operace očních víček, ušních boltců, nosu, facelifting, úprava prsů nebo liposukce.

Charakteristiky spotřebitelského úvěru Medifin

  • Žádná platba v hotovosti (akontace 0 %)
  • Výše úvěru od 3 000 Kč do 30 000 Kč, a to bez ručitele
  • Úvěry nad 30 000 Kč jsou poskytovány na základě individuální dohody
  • Volba doby splácení od 6 do 36 měsíců
  • První splátku hradí klient měsíc od data uzavření smlouvy, resp. měsíc po zákroku
Další článek


 

 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená