FinExpert.e15.cz

HOME CREDIT: Úvěry v historické hodnotě přes 7 miliard korun

Home Credit v České republice poprvé v historii poskytl úvěry přesahují hranici 7 miliard Kč.

Společnost Home Credit a. s., která patří k lídrům trhu spotřebitelského financování v České republice, v roce 2006 financovala nákupy klientů v celkové výši 7,1 miliardy Kč, což v meziročním srovnání představuje nárůst o 6 %. Nejúspěšnějším obdobím pro společnost se stal tradičně závěr roku, kdy Home Credit nabízí mimo jiné zvýhodněné produkty pro vánoční sezónu.

Společnost Home Credit v České republice oproti roku 2005 navýšila objem nově poskytnutých úvěrů o 6 %, tedy z 6,7 miliardy Kč na loňských 7,1 miliardy Kč. K úspěšným obchodním výsledkům významnou měrnou přispěl závěr roku, kdy Home Credit svým zákazníkům tradičně nabízí speciální zvýhodněné produkty. Pro loňské čtvrté čtvrtletí společnost navíc připravila zcela novou produktovou řadu: kreditní kartu Home Credit s opakovaným bezúročným obdobím v délce až 51 dnů a speciální nabídku jednorázového spotřebitelského úvěru pro obchodní síť. Společnost Home Credit v období od 1. října do 31. prosince 2006 v tuzemsku poskytla jistinu v celkovém objemu 2,2 miliardy Kč. Ve srovnání se stejným obdobím loňského roku jde o nárůst o 13 %.

„Klíčové požadavky našich zákazníků se v loňském roce úspěšně dařilo naplňovat díky ucelené nabídce produktů, kterou obohatilo několik novinek. Během uplynulého roku Home Credit dále posílil pozici v obchodní síti, kde se naši klienti setkávají s širokou škálou jednorázových spotřebitelských úvěrů. Ty byly v předvánočním období rozšířeny o speciální vánoční nabídku. Ke zcela nové produktové řadě s dobrým potenciálem do budoucna náleží kreditní karta Home Credit, která byla uvedena na trh rovněž v období nejsilnější poptávky po spotřebitelském financování,“ komentuje obchodní výsledky Ing. Miloš Stibor, předseda představenstva a generální ředitel Home Credit a. s., a dodává: „Stoupající oblibu a významné meziroční nárůsty jsme zaznamenali také u hotovostních úvěrů, jejichž stávající portfolio jsme v prvním pololetí roku rozšířili o nabídku jednoduše dostupné Telefonní půjčky.“

Nejúspěšnějším dnem loňského roku z hlediska financované částky se stal 18. prosinec. Za tento jediný den Home Credit financoval nákupy klientů ve výši téměř 46 milionů Kč. Závěr roku 2006 rovněž potvrdil dlouhodobý trend, podle kterého v letních měsících mezi zbožím nakupovaným na splátky převažují domácí spotřebiče (ledničky, pračky, sporáky, myčky na nádobí atp.), zatímco v předvánočním období dávají zákazníci přednost spíše nákupu spotřební elektroniky (LCD a plazmové televizory, DVD rekordéry s pevným diskem, domácí kina, digitální fotoaparáty a videokamery nebo MP3 přehrávače).

Čeští zákazníci si v roce 2006 na jednorázový spotřebitelský úvěr nejčastěji pořizovali domácí elektrospotřebiče (meziroční změna v počtu uzavřených smluv + 12 %) a spotřební elektroniku (+ 9 %), dále domácí potřeby (+ 46 %) a mobilní telefony (– 5 %). Nejvýznamnější nárůst zájmu spotřebitelů se oproti roku 2005 projevil u notebooků
(+ 264 %). Z dalšího sortimentu oproti roku 2005 stoupla poptávka například po nábytku (+ 6 %), sportovních potřebách (+ 46 %) nebo fotoaparátech, videokamerách a dalším foto příslušenství (+ 35 %).

Ve srovnání jednotlivých krajů za rok 2006 v počtu uzavřených smluv na jednorázový spotřebitelský úvěr vede kraj Moravskoslezský, následují kraje Středočeský a Jihomoravský.

Další článek


 

 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená