FinExpert.e15.cz

HOME CREDIT: O úvěr si zatelefonovalo už 350 000 lidí

O Telefonní půjčku Home Credit si za roční dobu její existence zavolalo už bezmála 350 tisíc lidí.

Od svého uvedení na trh v květnu loňského roku získala rozhodující podíl mezi bezúčelovými hotovostními úvěry Home Credit. Po telefonu si půjčují hlavně třicátnice z menších měst a obcí do 10 000 obyvatel.

„K nejúspěšnějším měsícům Telefonní půjčky co do objemu poskytnuté jistiny patřil loňský listopad, kdy Home Credit tímto způsobem lidem půjčil 112 milionů korun,“ uvádí Erich Čomor, předseda představenstva a generální ředitel Home Credit a. s., a dodává: „Očekáváme, že zájem o hotovostní úvěry s vyřízením na dálku – telefonicky nebo přes internet – mezi českými spotřebiteli dále poroste. Lidé oceňují, že získání peněz touto cestou je jednoduché a rychlé, z psychologického hlediska zde svou roli hraje i jistá míra anonymity.“

Během dvanácti měsíců, kdy Home Credit Telefonní půjčku nabízí, zaznamenala bezplatná klientská linka bezmála 350 000 hovorů. I z tohoto hlediska byl nejúspěšnějším měsícem listopad loňského roku, kdy počet telefonátů dosáhl 48 772. Nejvíce hovorů v jediném dni – celkem 3 649 – se uskutečnilo v pondělí 4. prosince 2006. Průměrná výše Telefonní půjčky činí 20 000 Kč. Jejími nejčastějšími klienty jsou lidé ve věku od 25 do 44 let. 55 % všech klientů tvoří ženy. 43 % klientů bydlí v menších městech a obcích do 10 000 obyvatel. 

Telefonní půjčku si klient vyřídí z pohodlí domova a bez vyplňování složitých formulářů. Stačí, když zavolá na bezplatnou zákaznickou linku a sdělí operátorovi požadované informace. Poté, co obdrží písemné vyjádření společně se smlouvou, si hotovost vyzvedne na poště. Od poloviny června si bude moci zvolit i možnost, aby mu byly peníze zaslány na běžný účet. Klientská linka je dostupná 24 hodin denně, sedm dní v týdnu. Díky tomu, že si klient půjčku vyřizuje z domova, má dostatek prostoru i klidu k detailnímu prostudování veškerých smluvních podmínek. Úroková sazba Telefonní půjčky se pohybuje od 18,9 %. Až do konce července mohou zákazníci získat 30 000 Kč za zvýhodněnou měsíční splátku 699 Kč.

Další článek


 

 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená