Sociální sítě slouží firmám jako síto při hledání uchazečů o zaměstnání. Jestliže si hledáte práci, dejte si pozor na to, co zveřejňujete na sociálních sítích. Z průzkumu společnosti Grafton vyplynulo, že téměř polovina firem se totiž před přijetím uchazečů o práci podívá na jejich facebookový profil. Sítem sociálních sítí poté nemusí projít až pětina uchazečů o zaměstnání.
Nejčastějším důvodem k vyloučení uchazeče je samozřejmě obsah sdílený na sociálních sítích. Pak se může stát, že uchazeč nebude ani pozván na pohovor. A to většinou z důvodu šíření nevhodného obsahu nebo nesouladu zaslaného životopisu s obsahem například na profesní síti LinkedIn.
Sociální sítě nezatracujme
Sociální sítě využívá devět z deseti HR manažerů k výkonu své práce. Fungují jako způsob komunikace jak v rámci firmy, tak mimo ni.
Mohlo by se skoro zdát, že sociální sítě jsou pro hledání zaměstnání škodlivé. Opak je pravdou. Například aktivní účast na profesní síti LinkedIn a větší zapojení do diskusních témat spojených s vlastní odborností může výrazně přispět k nalezení perspektivního zaměstnání.