FinExpert.e15.cz

Hlasujte v soutěži Banka roku 2006!

Společnost Fincentrum Media zahajuje již pátý ročník ocenění MasterCard Banka roku. Odborná porota a veřejnost budou hodnotit bankovní domy, pojišťovny a penzijní fondy a také jejich produkty. Letošní ročník ocenění bude vyhlášen v deseti kategoriích. Odborná porota hlasuje v 8 kategoriích. Široká veřejnost pak volí Nejdůvěryhodnější banku roku.

V listopadu loňského roku se konalo vyhlášení výsledků ocenění MasterCard Banka roku 2005. Absolutním vítězem v kategorii MasterCard Banka roku 2005 se stala Komerční banka.  Nejen tato banka, ale i vítězové dalších osmi kategorií budou mít šanci obhájit svá loňská prvenství i v letošním roce. Slavnostní vyhlášení výsledků se koná dne 25. října 2006 v kostele sv. Anny v Praze.

„Prestižní ocenění MasterCard Banka roku poskytuje cenné informace nejen odborníkům v oblasti financí, ale především široké veřejnosti. Právě veřejnost nejvíce ocení názor odborné poroty, která kromě samotných bank ohodnotí také nejrůznější bankovní produkty,“ řekl Petr Stuchlík, předseda organizačního výboru ocenění MasterCard Banka roku.

„Ocenění MasterCard Banka roku si za dobu své existence získalo velkou prestiž na českém bankovním trhu a jsme rádi, že zároveň pozitivně působí na zkvalitňování finančních služeb v České republice. Banky a finanční domy, které v minulosti získaly titul v některé z kategorií MasterCard Banky roku, využívají aktivně udělené ocenění v rámci své externí i interní komunikace. To jen podtrhuje význam, který finanční instituce a česká veřejnost tomuto prestižnímu ocenění přikládají,“ řekl Ján Čarný, generální ředitel společnosti MasterCard Europe pro Českou republiku, Slovensko a Polsko. „Věříme, že i letošní ročník MasterCard Banky roku bude věrně odrážet situaci na českém bankovním trhu,“ dodal Ján Čarný.

O vítězích v osmi kategoriích rozhodne odborná porota, která bude hlasovat korespondenční formou. V porotě hlasují nejen odborníci na bankovnictví, ale také zástupci médií, státní správy, politické a akademické sféry, analytici a zástupci předních korporací v České republice. Zpracování výsledků proběhne pod dohledem notáře JUDr. Aleny Procházkové.

 


Veřejnost hlasuje v kategorii Nejdůvěryhodnější banka roku 2006. Hlasování probíhá na webových stránkách www.bankaroku.cz. Hlasovat je možné také prostřednictvím zaslání SMS na telefonní číslo 736 305 305.

 

Hlavní kategorie:

V prvních třech hlavních kategoriích ocenění MasterCard Banka roku 2006 (Banka roku 2006, Nejdůvěryhodnější banka roku 2006 a Nejdynamičtější banka roku 2006) je posuzováno 17 bankovních domů působících v České republice, které splnily následující podmínky: subjekt má bankovní licenci České národní banky, nesmí být v likvidaci a zároveň poskytuje služby drobného bankovnictví pro širokou veřejnost (nejde jen o služby privátního bankovnictví, počáteční vklad na běžném účtu nepřevyšuje 50 000 Kč, banka poskytuje úvěrové produkty, zejména hypoteční a spotřebitelské úvěry).

Produktové kategorie

Hypotéka roku 2006: nominováni jsou nejvýznamnější poskytovatelé hypoték fyzickým osobám, kteří pokrývají téměř celý hypoteční trh (celkem 11 subjektů)

Stavební spořitelna roku 2006: nominovány jsou všechny stavební spořitelny v ČR (celkem 6 subjektů)

Penzijní fond roku 2006: nominovány jsou všechny penzijní fondy v ČR (celkem 11 subjektů)

Účet roku 2006: do kategorie "Účet roku" nominuje každá banka nominovaná v hlavní kategorii jeden účet, který je v nabídce banky určen drobným klientům. Může se přitom jednat o jakýkoli účet - běžný, spořící, balíčkový apod.

Pojišťovna roku 2006: nominovány jsou všechny subjekty aktivně nabízející alespoň jeden pojistný produkt ze skupiny 1 - odvětví životního pojištění, dle klasifikace pojistných odvětví životního a neživotního pojištění podle přílohy k zákonu č. 363/1999 Sb., o pojišťovnictví, ve znění pozdějších předpisů (celkem 19 subjektů)

Životní pojištění roku 2006: nominovány jsou všechny subjekty nabízející alespoň jeden pojistný produkt ze skupiny 1 - odvětví životního pojištění, dle klasifikace pojistných odvětví životního a neživotního pojištění podle přílohy k zákonu č. 363/1999 Sb., o pojišťovnictví, ve znění pozdějších předpisů (celkem 19 subjektů)

Bankéř roku 2006

Samostatnou kategorií ocenění je Bankéř roku 2006. V této kategorii je nominováno 16 CEOs bank nominovaných v hlavní kategorii. Nominovaní bankéři vybírají mezi sebou toho bankéře, který je dle jejich uvážení v daném roce nejlepší. Tato kategorie je jedinou, ve kterém je nominačním listina shodná s listinou porotců.

Generálním partnerem ocenění je společnost MasterCard Europe, vedoucí platební systém stojící za značkami platebních karet MasterCard, Maestro a Cirrus. Partnerem ocenění je společnost Ernst & Young. Odborným partnerem ocenění je poradenská společnost v oblasti technologií a outsourcingu, společnost Capgemini. Společnost se bude ve spolupráci s organizátorem ocenění podílet na přípravě podkladů pro hlasování odborné poroty.

Mediálními partnery ocenění MasterCard Banka roku 2006 jsou deník MF DNES, ekonomický týdeník EURO, ČT 24 a Český rozhlas 1 – Radiožurnál a dále internetový portál iDNES.cz. Více informací naleznete na www.bankaroku.cz.

Další článek


 

 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená