FinExpert.e15.cz

Hewlett-Packard trhům nepomohl

Technologický index Nasdaq Composite pod 1900 body.

Další ztrátový týden zaznamenaly americké akciové trhy. Nejvíce si odepsal Nasdaq Composite, který se propadl pod hranici 1900 bodů (-1,9 % na 1893,88 bodu), následován Dow Jones indexem (-1,4 % na 9628,53 bodu) a indexem S&P 500 (-1,4 % na 1035,28 bodu).

Pokračovala tak nálada z předminulého týdne, kdy i přes pozitivní zprávy z ekonomiky a firemní sféry investoři redukovali dlouhé pozice. Minulý týden navíc pesimisticky působily obavy z dalších teroristických útoků.

HP za 28 USD?
Technologický sektor čekal na reportování počítačového obra Hewlett-Packard. Společnost za fiskální 4Q (končící v říjnu) přebila odhady analytiků. Zisk na akcii (non-GAAP) dosáhl 36 centů, obrat 19,85 mld. USD (meziroční růst o 10 %); odhady přitom počítaly se ziskem 35 centů na akcii a obratem 19,04 mld. USD. Navíc výhledy na probíhajíc kvartál jsou nadále v souladu s kalkulacemi analytiků.

Bezprostřední reakce na výsledky byla pozitivní, když akcie přidaly půl dolaru a blížily se k 23 USD, ale další den akcie klesla pod 22 USD. Papírům nepomohl ani býčí komentář od brokera JP Morgan, který akcie zařadil na Focus List doporučovaných titulů a jako cílovou 6měsíční cenu uvedl 28 USD, tedy oproti současné tržní ceně rozdíl téměř 30 %.

Tento týden bude vlivem svátku Den díkuvzdání zkrácený, trhy budou zavřeny ve čtvrtek a v pátek bude obchodování o tři hodiny zkrácené. Přesto se očekává řada ekonomických údajů (revize GDP, spotřebitelská důvěra, trh páce a další). Pokud jde o možný vývoj, pak dlouhodobé statistiky hovoří pro růst, alespoň pro dny, které předcházejí a následují Den díkuvzdání. Např. minulý rok den před tímto svátkem Dow Jones index povyskočil o více než 250 bodů. 

Doma: pokles
Pondělí svátek. Úterý, středa, čtvrtek pokles. Pátek růst. Tak vypadal minulý týden, jež vyústil ve ztrátu 2,6 %, když index PX 50 v pátek uzavíral na 623,9 bodech. V úterý se vůbec nedařilo akciím Unipetrolu, které ztratily přes 4 % a dostaly se k 56 Kč. V přesně opačném duchu se neslo páteční obchodování, kdy Unipetrol téměř 5 % přidal. Spekulanti nákupními pokyny reagovali na rozšiřující se seznam zájemců o privatizaci Unipetrolu.

Z bankovních titulů se s nezájmem musela vypořádat Komerční banka, jejíž akcie klesly o více než 100 Kč pod hladinu 2300 Kč, zatímco rakouská Erste Bank se stále drží nad hranicí 3000 Kč.

 

 


 

Další článek


 

 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená