FinExpert.e15.cz

HB: Zjednodušení poplatků a úprava systému úrokových sazeb

Být specialistou znamená dělat věci perfektně, ale zároveň jednoduše a přehledně. Hypoteční banka se proto rozhodla s platností od 1. října 2005 zúžit systém poplatků za svoje služby – řadu z nich sjednotila, zlevnila nebo dokonce zcela odstranila. „Především jsme sjednotili a zlevnili poplatek za zpracování úvěru. Namísto dřívějších pěti možností zbyla jen jedna. Navíc byl oproti časté variantě, tedy úvěru na výstavbu, opravy, rekonstrukce nebo modernizace vlastního bydlení snížen poplatek z 0,8 na 0,7 procenta,“ vysvětluje Jan Sadil, generální ředitel Hypoteční banky.

Kromě toho banka například zcela zrušila příplatek za úvěry do 500 000 Kč. Namísto minimálního poplatku 5000 Kč u neúčelové části také stanovila jen procentuální podíl z výše úvěru. Polovinu budou stát výpisy z účtu zasílané klientům e-mailem – namísto původních osmi  jen čtyři koruny. Padesátiprocentní snížení se také týká poplatku za nedočerpání úvěru – původních deset procent se mění na pět. Zcela zdarma bude banka například poskytovat potvrzení o výši zaplacených úroků, vyžádané individuálně ze strany klienta.

Vedle změn v oblasti poplatků banka také mění systém zvýhodnění úrokových sazeb. Klienti tak mohou od 1. října získat zvýhodnění oproti základní sazbě za fixně stanovených podmínek. I nadále zůstává zvýhodnění 0,1 procentního bodu klientům, kteří mají sjednané životní pojištění u libovolné pojišťovny vinkulované ve prospěch Hypoteční banky. Pokud si založí u skupiny ČSOB běžný účet, čeká na ně sazba výhodnější o 0,15 procentního bodu. Zvýhodnění se samozřejmě sčítají, takže celkově může klient svou sazbu snížit o 0,25 procentního bodu. Je tak doplněn dosavadní systém, při kterém je úrokové zvýhodnění přidělováno na základě posouzení bonity klienta. Standardní hypoteční úvěr s pětiletou fixací včetně zvýhodnění tak mohou klienti podle úrokových sazeb platných od 1. října 2005 získat již za 3,73 % p.a., úvěr s roční fixací dokonce za 2,73 % p.a.

Kompletní přehled poplatků a úrokových sazeb je k dispozici na www.hypotecnibanka.cz, nejlepším finančním webu roku 2005 podle soutěže WebTop100 2005.

Další článek 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená