FinExpert.e15.cz

HAVEL & HOLÁSEK: Otevřela od nového roku pobočku v Brně

Advokátní kancelář Havel & Holásek, jedna ze tří největších právních firem v ČR, otevřela novou pobočku na Moravě.

Po Praze, Ostravě a Bratislavě má od 1. ledna 2009 své zastoupení i v Brně. Brněnskou pobočku povedou advokáti Robert Nešpůrek a Jan Hladký.

Otevření čtvrté pobočky kanceláře právě v Brně je dalším krokem v našem úsilí o poskytování komplexních právních služeb klientům z celé České republiky,“ říká Jaroslav Havel, zakládající společník advokátní kanceláře Havel & Holásek, a doplňuje: „Brno je nejen druhým největším městem ČR, ale je rozhodně hlavním městem české justice, sídlí zde i Úřad pro ochranu hospodářské soutěže, a proto je zde otevření pobočky logickým krokem v další expanzi naší kanceláře.“

Tým brněnské kanceláře bude zpočátku pětičlenný. Brněnskou pobočku povedou advokáti Robert Nešpůrek a Jan Hladký, oba rodáci z Brna, pracující v kanceláři od jejího založení v roce 2001. Členové týmu získali během své praxe rozsáhlé zkušenosti zejména v oblasti fúzí a akvizic, práva hospodářské soutěže, veřejných zakázek, práva duševního vlastnictví a také v oblasti insolvenčního práva a restrukturalizací.

Advokátní kancelář Havel & Holásek již provozuje na Moravě pobočku v Ostravě, přičemž zdejší právníci v posledních dvou letech pracovali na celé řadě nejvýznamnějších obchodních transakcí v celkové hodnotě okolo 15 miliard Kč.

„Pro mě i pro další právníky působící v naší brněnské pobočce půjde o návrat do města, odkud pocházíme,“ vysvětluje Robert Nešpůrek. „Naším cílem je soustředit se na služby, které v Brně právní kanceláře neposkytují či poskytují v omezené míře. Nechceme brněnským kancelářím konkurovat při poskytování běžného právního poradenství, ale s řadou z nich i nadále spolupracovat při nejsložitějších případech jejich klientů.“

Pobočka v Brně bude poskytovat právní poradenství především v oblastech fúzí a akvizic, soutěžního práva a právních aspektů veřejných zakázek, práva duševního vlastnictví, nemovitostních transakcí, investic na zelené louce, insolvenčního práva a restrukturalizací.

Končící rok 2008 byl pro advokáty z Havel & Holásek velmi úspěšný jak vzhledem k počtu klientů, tak i podle dosažených ocenění. Například v anketě Právnická firma roku 2008 organizované společností epravo.cz byla vyhodnocena jako druhá největší právní firma v ČR a byla zařazena mezi doporučované kanceláře dokonce čtyřikrát z osmi hodnocených kategorií.

„Věříme, že s třemi českými a jednou slovenskou kanceláří a s týmem 140 pracovníků si otevřením brněnské pobočky dále upevníme postavení jedné z vedoucích právních firem v České republice,“ uzavírá Jaroslav Havel.

Další článek 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená