FinExpert.e15.cz

Halíř se musel zadlužit

Přestože má na kontě přes padesát tisíc, koupil Halíř pračku na úvěr. Bylo to rychlé a snadné. Uspořenou sumu šetří na výměnu bytu.

Kapitoly článku


Halíř se uzdravil po pádu z kola a začal chodit do práce. Toho pátečního odpoledne odcházel ze zaměstnání v tuze dobré náladě. Nic ho nezlobilo, žádný problém se za celý týden nevyskytl. V zaměstnání řešil úkoly, které strojního inženýra jeho kalibru nemohly vyvést z míry a vždycky je odevzdal vzorně zpracované a včas. Spokojen sám se sebou pohrdl městskou hromadnou dopravou a vydal se pěšky na cestu domů. V trafice koupil Literární noviny a těšil se na klidný večer strávený nad novinami.

„Snad bude v televizi zase nějaký blbý film, rodina bude čumět, a já budu mít klid na čtení,“ pochvaloval si stav televizního vysílání. Skladbu televizního programu vždy považoval za službu inteligentním mužům.

Klepněte pro větší obrázek

Bezproblémový život
„V práci ani v rodině teď nemusím řešit žádný zatracený problém. Život plyne klidně, jak jsem si to vždycky přál,“ uvažoval v duchu. Nedávno zašel do realitní kanceláře a vysvětlil realitnímu agentovi, co jeho rodina potřebuje. Vyměnit stávající byt 2+1 v osobním vlastnictví za 4+1. Bude doplácet nějakých 350 tis. Kč, na které si vezme hypotéku. Realitní agent ho ujistil, že rozhodí sítě po celém městě a bude neúnavně hledat vhodného zájemce o výměnu, dokud nějakého nenajde. „Bohužel nemůžu předem říct, kdy se takový zájemce vyskytne. Může to být klidně příští týden, a příští měsíc se můžete stěhovat, ale můžete taky čekat půl roku,“ upozornil.

Všechno jde hladce
„Nechám si tu hypotéku rozpočítat na patnáct let, to znamená, že budu měsíčně splácet pod tři tisíce, ať se nemusíme uskromňovat v měsíčních výdajích,“ přemítal a rozvážně kráčel rušnou ulicí směrem k domovu. „A až se za pár měsíců přestěhujeme a já zaplatím tu zatracenou padesátitisícovou daň z převodu nemovitosti, dvacetitisícový zprostředkovatelský poplatek realitní kanceláři a desetitisícový notářský poplatek za sepsání smlouvy o převodu nemovitosti, pořídím si na leasing nový automobil. Určitě mi to z platu ještě vyjde. Konečně něco nového. Ve dvaačtyřiceti letech. Zatím jsem měl samé ojetiny.“

Další kapitola
 

celkem 4 komentáře

Nejnovější komentáře

nesmysl
Miluška
24. 4. 2003, 12:43
bez rezervy?
I
22. 4. 2003, 21:43
lichva
Mirek
20. 4. 2003, 21:20
Problém pračka.
susa
20. 4. 2003, 17:32

Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená