FinExpert.e15.cz

GSM bankovnictví

GSM Bankovnictví nebo také GSM Banking umožňuje provádět veškeré bankovní operace prostřednictvím mobilu Jestliže máte svou banku v mobilu, můžete ji navštěvovat kdykoliv se vám zachce.

Způsobů, jak ovládat účet u banky pomocí telefonu, je více. Můžete použít klasický telefon, avšak mnohem výhodnější je telefon mobilní. Také komunikace s bankou pomocí mobilního telefonu může být realizována několika cestami. Nejstarším způsobem je hlasová komunikace, následuje komunikace pomocí krátkých textových zpráv a nejmodernější variantu dnes představuje GSM bankovnictví pomocí bankovní aplikace uložené na kartě SIM.

 

Prvním krokem k využívaní GSM bankovnictví je vlastnictví mobilního telefonu podporujícího SIM Toolkit a účet u banky, která požadovanou službu nabízí. S mobilním telefonem snad žádný problém nebude, neboť výrobci již několik let nepředstavili mobilní telefon, který by SIM Toolkit nepodporoval. Výběr „správné“ banky je v současnosti také jednoduchý, většina renomovaných bankovních domů má GSM bankovnictví ve své nabídce. V České republice dnes tuto službu nabízí celkem sedm bank:

 

ČSOB

Česká spořitelna

eBanka

GE Capital Bank

Poštovní spořitelna

Raiffeisen Bank

Živnostenská Banka

 

Nyní je řada pro nahrání bankovní aplikace na kartu SIM. Bez ní není možné službu využívat. Pokud jste klientem sítě T-Mobile, budete muset navštívit banku, která vám bankovní aplikaci na kartu SIM nahraje. Uživatelé sítě Eurotel a Oskar mají bankovní aplikaci na kartě SIM již nahranou přímo od operátora a banka jim ji aktivuje speciální textovou zprávou. Jestli máte starší kartu SIM, jež GSM bankovnictví nepodporuje, budete si ji muset nechat vyměnit za novou. Cena za výměnu se pohybuje mezi 300–400 Kč, ale u některých bank je i výměna zdarma.

 

Po aktivaci GSM bankovnictví objevíte v telefonu nové menu. Nachází se ve stejné položce jako další služby operátora. Většinou je označeno názvem používané banky. Ovládání bankovního konta je stejně jednoduché jako procházení menu telefonu. U některých telefonů je přehlednější, ale v podstatě se jedná vždy o to samé. Také nabídka funkcí v bankovním menu je u většiny bank téměř totožná. Do bankovního menu vstoupíte, aniž byste museli vyťukat svůj bankovní PIN, tzv. BPIN, který jste si zvolili v bance. Avšak při manipulaci s účtem bude BPIN vyžadován. Díky němu není možné, aby s vaším účtem nakládal někdo neoprávněný, když mobilní telefon necháte ležet bez dozoru. BPIN také chrání soukromé informace, které vám mohou z banky přijít na telefon.

 

Výhody GSM bankovnictví:

·         Vaše banka je přístupná odkudkoli. Podmínkou je přítomnost signálu vašeho mobilního operátora.

·         Otevírací doba banky vás nemusí zajímat. Svůj účet můžete ovládat třeba o půlnoci.

·         Při použití GSM bankovnictví nemusíte osobně navštívit banku. Ušetříte peníze za cestu (benzin, tramvaj apod.) a také čas strávený na cestě či stáním ve frontě.

·         Operace v rámci banky jsou vyřízeny během několika sekund.

·         Máte vždy aktuální přehled o stavu vašeho účtu.

·         Jste včas informováni o změnách na vašem účtu.

·         Bankovní operace pomocí GSM bankovnictví jsou jedny z nejbezpečnějších.

 

Další článek


 

celkem 1 komentář

Nejnovější komentáře

Nevyhody GSM Bankovnictvi
Vojtisek
18. 8. 2003, 10:56

Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená