FinExpert.e15.cz

GOOGLE EARTH: Fotografie Yann Arthus-Bertranda upozorňují na aktuální stav naší planety

Skoro 500 fotografií od francouzského fotografa a ekologa Yann Arthus-Bertranda najdete ode dneška v Google Earth. Ukazují planetu tak jako nikdy předtím. Fotografie Yanna Arthus-Bertranda a jeho neziskové organizace GoodPlanet.org spolu s výčtem fakt a čísel o aktuálním stavu naší Země jsou dostupné jako vrstva v Google Earth. Úkolem snímků, které zdůrazňují jak krásy naší planety, tak problémy, kterým lidstvo čelí, je propagovat udržitelný rozvoj.

Vrstva, jejíž jméno zní „Země seshora“, bude pravidelně aktualizována. GoodPlanet.org bude dodávat nové fotografie a čerstvá fakta a čísla z dat agentur z celého světa. Dostupná je v záložce „Globální povědomí“ v Google Earth, kde je ekologických a humanitárních vrstev celá řada. Záložku najdete v Google Earth vlevo mezi Vrstvami. Aplikaci Google Earth pak můžete zdarma stáhnout na earth.google.cz. 

Překvapivé fotografie Yanna Arthus-Bertranda si můžete pouštět také přes iGoogle, personalizovanou domácí stránku Google. Stačí, abyste si ke svému iGooglu přidali miniaplikaci “Země seshora” a každý den se vám zobrazí nová fotografie nového místa a na mapách Google ukáže, kde přesně se místo nachází. 

Vrstva, video a také miniaplikace pro iGoogle získáte na stránkách věnovaných akci „Země seshora“: google.cz/earthfromabove. Web je dostupný ve 14 jazycích: kromě češtiny je to francouzština, angličtina, němčina, arabština, čínština, korejština, španělština, italština, japonština, holandština, portugalština a ruština. 

Yann Arthus-Bertrand má ze spolupráce s Googlem velkou radost. “Pokaždé, když se zobrazí fotografie, dozví se uživatel také základní statistická fakta o zobrazené scéně. Spolu s organizací GoodPlanet.org doufáme, že tyto neuvěřitelné fotografie povedou lidi od zájmu až k porozumění a také zapojení se do boje s problémy kolem nás." 

"Snímky Yanna Arthus-Bertranda nejsou jen nádherné, ale poukazují také na některé tíživé problémy životního prostředí,“ říká Rebecca Moore, která má na starosti program Google Earth Outreach. „Google Earth je pro podporu práce organizace typu Goodplanet.org vhodnou platformou, ukáže problémy vizuálně, v lehko pochopitelné podobě. A také je příjemné vidět naši technologii využitou k tak dobrému účelu."

Klepněte pro větší obrázek

Klepněte pro větší obrázek

 

Další článek 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená