FinExpert.e15.cz

GENERAL ELECTRIC: Výsledky za rok 2005

Společnost GE (NYSE: GE) v pátek oznámila, že na svých webových stránkách zveřejnila na adrese www.ge.com/annual05 výroční zprávu za rok 2005. Zpráva nazvaná „Go Big“ nabízí shrnutí hospodaření firmy v roce 2005 a přináší i výhled do roku 2006, zejména pak v oblasti třech hlavních priorit udržitelného rozvoje.
 
„Nejlepší společnosti chtějí růst a zvětšit svoji velikost. GE je naopak velkou společností, jež své velikosti využívá k tomu, aby byla nejlepší a zajistila si růst i v budoucnu,“ píše v dopise akcionářům předseda správní rady a generální ředitel společnosti Jeff Immelt. „Dosáhnout udržitelného tempa rozvoje velké firmy vyžaduje skvělé zvládnutí třech zásadních kritérií: zajistit silné portfolio u všech klíčových divizí; vyvíjet společné iniciativy vedoucí k rozšíření působení firmy; vzdělávat zaměstnance tak, aby si osvojili a rozvíjeli etickou firemní kulturu, která podněcuje adaptabilitu a vysoké nasazení.“

Výroční zpráva obsahuje několik kapitol zaměřených na partnery a iniciativy GE. Tyto kapitoly jsou věnovány investorům, zákazníkům, zaměstnancům a partnerům na rozvíjejících se trzích, přičemž zdůrazňují, jaký přínos nabízí všem těmto skupinám velikost GE.

„Díky velikosti našeho rozsahu můžeme dominovat i na velkých trzích, kde dokážeme zákazníkům nabídnout jedinečná řešení. Díky širokému záběru můžeme jednotlivé koncepty využívat napříč celou společností a díky maximální integraci dokážeme generovat i z malého nápadu značný finanční zisk. A finanční síla skupiny nám umožňuje podstupovat rizika, která jsou nezbytnou podmínkou pro dosažení dalšího růstu,“ píše Immelt ve svém dopise. „Očekáváme, že následující léta budou pro naši společnost velmi příznivá. Jsme ve vynikající pozici k tomu, abychom zrychlili tempo růstu, zvýšili návratnost investic a dosáhli dalších strategických úspěchů.“

Další část výroční zprávy GE je věnována transparentním informacím o ekonomické situaci společnosti. Finanční sekce zprávy obsahuje detailní popis hospodářských výsledků firmy a analýzu nejrůznějších aspektů finančních operací. Online finanční sekce je navíc vybavena interaktivními prvky, které uživateli zpříjemní a usnadní práci s informacemi obsaženými na webu.

GE nyní distribuuje více než 3,8 milionu výtisků výroční zprávy a prognózy dalšího vývoje. Valná hromada společnosti se pak uskuteční 26. dubna 2006 ve Philadelphii.

O společnosti GE

GE (NYSE: GE) je diverzifikovanou společností podnikající v oblasti technologií a médií. Ve všech těchto oblastech se zaměřuje na řešení jedněch z nejobtížnějších problémů světa. Společnost nabízí široké spektrum produktů, od leteckých motorů přes elektrické turbíny, zařízení na ošetření vody, bezpečnostní technologie až po lékařská zařízení a sofistikované materiály. Společnost GE poskytuje služby svým klientům ve více než 100 zemích světa a zaměstnává přes 300 000 lidí. Více informací najdete na webové stránce společnosti www.ge.com

Další článek 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená