FinExpert.e15.cz

GENERAL ELECTRIC: Společnost GE vydala čtvrtou výroční zprávu o podnikových aktivitách

Zpráva za rok 2007/2008 - investice a hmatatelné výsledky v oblasti sociální odpovědnosti a shrnutí hlavních ekonomických problémů světa.

Společnost General Electric zveřejnila již čtvrtou výroční zprávu Citizenship Report o podnikových aktivitách, v níž se zaměřuje na sociální a ekonomické aspekty podnikání. Zpráva dostala název Investice a hmatatelné výsledky v oblasti sociální odpovědnosti a shrnuje aktivity společnosti GE z perspektivy čtyř klíčových témat: energie a klimatické změny, demografický vývoj, trhy s růstovým potenciálem a finanční trhy.

„Dobře si uvědomujeme, že příležitosti pro další rozvoj s sebou přinášejí i zvýšenou odpovědnost vůči společnosti jako celku a zároveň příležitosti v této oblasti pomoci,“ prohlásil generální ředitel a předseda správní rady GE Jeff Immelt. „Letošní zpráva především jasně ukazuje, jakým způsobem dokázala naše společnost přejít od dialogu, tedy slov, k činům a jak prostřednictvím svých produktů, zaměstnanců i etického úsilí pomáhá řešit ty nejpalčivější problémy současného světa.

Aktivity GE týkající se České republiky:

V České republice nadace společnosti GE společně s Institutem mezinárodního vzdělávání v loňském roce úspěšně zahájila již čtvrtý ročník stipendijního programu Scholar-Leaders. GE Foundation Scholar-Leaders Program, první univerzitní stipendium svého druhu ve střední Evropě, sponzoruje filantropická organizace koncernu General Electric, GE Foundation, v rámci filantropických aktivit GE po celém světě. Jedná se o regionální stipendijní program pro vynikající studenty ze čtyř zemí střední a východní Evropy – Maďarska, Polska, České republiky a Rumunska. Program je ojedinělý tím, že kromě poskytnutí stipendia studenty navíc připraví na budoucí mezinárodně orientovanou kariéru v České republice. Více informací o programu i o univerzitách, které se na něm podílejí, najdete na adrese www.iie.eu.

V říjnu loňského roku Šest Amerických obchodních komor (AmCham) ze středo a východoevropských zemí včetně Maďarska, České republiky, Polska, Slovenské republiky, Ukrajiny a také AmCham EU, podporovaných školou CEU Business School a Regionálním environmentálním centrem, pořádali v Budapešti První regionální energetické fórum. Společnost GE iniciovala dialog s mnoha zúčastněnými stranami, aby povzbudila jednotný přístup k tolik potřebné energetické strategii pro střední a východní Evropu a podpořila konkurenceschopnost tohoto regionu. Diskuzí během fóra se zúčastnilo 200 významných účastníků včetně zástupců energetických společností MOL, E.ON a Gazprom, politiků zemí regionu, EU a USA, vrcholových manažerů globálních společností, zástupců akademické obce a nevládních organizací a také mezinárodních a místních médií.

Hlavní body letošní zprávy:

  • Nová podoba panelu pro revizi zpráv podávaných akcionářům (Stakeholder Report Review Panel), jenž bude přezkoumávat a komentovat způsob a obsah reportování.
  • Definice nového formátu reportování, který slaďuje celopodnikové aktivity s prioritami společnosti GE, a to včetně zaměření na provozní dokonalost.
  • Zřízení nové internetové stránky (www.ge.com/citizenship), jež poskytuje detailnější informace o výsledcích společnosti a též zprostředkovává názory předních světových odborníků na problémy, jako jsou změny klimatu, lidská práva, pracovní síla, dodavatelský řetězec a další.
  • Popis nového programu, jehož cílem je uvést ohledy na lidská práva do provozu společnosti, včetně návrhu, implementace a testování nových směrnic.
  • Přehled produktů, které reagují na problémy rozvíjejících se trhů, včetně zdravotnictví, vodohospodářství a energetiky.
  • Návrhy a doporučení z akcionářských hromad konaných v uplynulém roce.

Zpráva a další údaje o ekonomických a jiných výsledcích společnosti jsou k dispozici na internetové prezentaci na adrese www.ge.com/citizenship. Kromě toho bude letošní zpráva přeložena do francouzštiny, španělštiny, němčiny, portugalštiny, japonštiny a čínštiny (mandarínské).

Další článek 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená