FinExpert.e15.cz

GEMM: V letošním roce nákupy v ČR za více než 6 miliard Kč

Na Slovensku vzrostly profinancované obchody v meziročním srovnání o téměř 19 % na více než 882 milionů Kč.

Společnost GE Money Multiservis financovala za prvních osm měsíců roku 2006 na tuzemském trhu nákupy za více než 6 miliard Kč. Oproti stejnému období loňského roku jde o nárůst o téměř 9 %. Počet transakcí byl 2 249 304 a meziročně narostl o více než 15 %. Na Slovensku přesáhla od ledna do srpna profinancovaná částka u GE Money Multiservis 882 milionů korun a ve srovnání se stejným obdobím loňského roku vzrostla o téměř 19 %. Počet nákupů se meziročně zvýšil o více než 17 % na téměř 451 916. V České republice využívali klienti u GE Money Multiservis především výběry hotovosti, na Slovensku byly nejčastěji pořizovaným zbožím televizory.

V období od 1. ledna do 31. srpna 2006 financovala společnost GE Money Multiservis v České republice prostřednictvím svých produktů Multiservis úvěr, kreditní karty MoneyCard a nákupní úvěrové karty O.K. nákupy v celkové hodnotě přesahující částku 6 miliard Kč. Ve srovnání se stejným obdobím loňského roku jde o nárůst o téměř 9 % (5,6 mld. Kč v roce 2005). Počet transakcí se zvýšil o 15,3 % na 2 249 304. Na Slovensku profinancoval GE Money Multiservis částku 882 055 849 korun. V porovnání s rokem 2005 jde o nárůst 18,9 %. Počet nákupů se meziročně zvýšil o 17,3 % na 451 916.

„Mezi nákupním chováním českých a slovenských klientů jsme za prvních osm měsíců letošního roku nezaznamenali žádné výraznější rozdíly. Jak v České republice, tak na Slovensku oceňují zákazníci především snadnou dostupnost, flexibilitu a rychlost našich služeb. U produktů GE Money Multiservis potřebují minimum dokladů, jejich vyřízení jim zabere několik málo minut a sjednat si je mohou ve stále se rozšiřující síti spolupracujících obchodníků," uvedl předseda představenstva a generální ředitel společnosti GE Money Multiservis Charlie Coode.

V prvních osmi měsících roku 2006 činila průměrná financovaná částka nákupů s Multiservis úvěrem v České republice 17 333 Kč (nárůst o téměř 12 %), na Slovensku se ve stejném období vyšplhala na 9269 (nárůst o více než 15 %). Čeští zákazníci v prvních osmi měsících nejčastěji využívali výběry hotovosti a nakupovali mobilní telefony, televizory, pračky, nábytek a PC sestavy. Na Slovensku si klienti GE Money Multiservis pořizovali nejčastěji komodity v pořadí televizory, nábytek, ledničky, PC sestavy, pračky a fotoaparáty.

Týdnem s největším objemem obchodů v prvních osmi měsících roku 2006 bylo v České republice období od 27. února do 5. března, kdy byly profinancovány obchody ve výši přesahující částku 219 milionů Kč. Nejvíce nákupů bylo uskutečněno od 29. května do 4. června - více než 87 000. Rekordním dnem z hlediska profinancované částky byl za prvních osm měsíců letošního roku 28. únor, kdy GE Money Multiservis poskytl klientům téměř 45 milionů korun. Nejvíce nákupů bylo 2. června – více než 17 000.

Na Slovensku byl ve srovnání s Českou republikou z hlediska  objemu obchodů nejúspěšnější týden od 29. května do 4. června, kdy byly profinancovány obchody ve výši téměř 32 milionů Kč. Nejvíce nákupů bylo taktéž v tomto týdnu - téměř 20 000. Rekordním dnem z hlediska profinancované částky byl od ledna do srpna 28. duben, kdy GE Money Multiservis poskytl klientům na Slovensku přes šest milionů korun. Nejvíce nákupů bylo také 28. dubna – více než 4000.

Společnost GE Money Multiservis v letošním roce sjednotila a výrazně zjednodušila výčet předkládaných dokladů, které klient při využití některého z jejích produktů předkládá. Vedle občanského průkazu stačí zákazníkovi předložit řidičský průkaz, pas nebo bankovní kartu. Žádné další doklady nejsou dále potřebné. Klient již nepotřebuje předkládat třetí doklad, jako například výpis z bankovního účtu, vyúčtování za telefon, plyn, elektřinu nebo nájem.

Další článek


 

 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená