FinExpert.e15.cz

GEMB: Vyjádření k reportáži TV NOVA

Dne 26. října 2005 vysílala ve večerních hodinách TV NOVA reportáž o zadržení pachatele opakovaného přepadení obchodního místa GE Money Bank v Praze. Z reportáže vyplývá, že bezpečností systémy banky nejsou účinné. GE Money Bank s tímto stanoviskem důrazně nesouhlasí.

Rostoucí trend přepadení obchodních míst bank se v poslední době bohužel nevyhýbá ani GE Money Bank. Obchodní místa GE Money Bank jsou vybavena bezpečnostními systémy, které významně přispívají k identifikaci případného pachatele a zároveň znemožňují případnému pachateli odnést uloupenou částku. Jen za poslední tři roky investovala GE Money Bank do nejmodernějších bezpečnostních systémů na obchodních místech více jak 95 milionů korun. Zároveň úzce spolupracuje s Policií ČR při vyšetřování všech případů. 

Díky těmto účinným systémům a úzké spolupráci s PČR se od počátku roku 2005 již podařilo zadržet a usvědčit 44 % pachatelů loupežných přepadení GE Money Bank a další vyšetřování spějí k svému vrcholu. Například pachatelé přepadené GE Money Bank v Polici nad Metují ze dne 11. dubna byli zadrženi již 14. dubna 2005 a pachatelé přepadení obchodního místa v Letovicích dne 14. dubna byli zadrženi den poté, 15. dubna 2005. K zadržení pachatelů  přepadení v Napajedlech z 28. dubna 2004 stačilo PČR jen několik minut. 24. října 2005 byl zadržen také sedmatřicetiletý pachatel opakovaného loupežného přepadení obchodního místa GE Money Bank Praha Hůrka. Usvědčeným pachatelům hrozí za trestný čin  loupeže trest odnětí svobody až na dvanáct let.

Bohužel, včerejší reportáž TV NOVA přispěla k dalšímu přepadení GE Money Bank dnes v ranních hodinách. Na obchodním místě v Brně Křížová došlo k incidentu, při němž neznámí pachatelé odcizili pokladní hotovost. Celý případ se obešel bez sebemenších zranění a okamžitě jej převzala Policie České republiky. Díky dobře fungujícím bezpečnostním systémům se podařilo odcizenou hotovost krátce nato zajistit.

Zaměstnanci, kteří byli v době incidentu přítomni, postupovali podle standardních bezpečnostních opatření GE Money Bank. „Pracovníci na našich obchodních místech jsou pravidelně školeni a ví, jak se v případě podobných incidentů zachovat. GE Money Bank má pro tyto situace vypracovaný systém bezpečnostních opatření. Díky nim a profesionálnímu chování našich zaměstnanců nebyl nikdo zraněn,“ komentoval dále situaci Jan Rollo, ředitel retailového bankovnictví GE Money Bank. Obchodní místo v Brně Křížová po zbytek dne zůstane uzavřeno díky probíhajícímu vyšetřování.

Další článek 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená