FinExpert.e15.cz

GEMB: V čele GE Money Bank je Pieter van Groos

Od 1. března dochází k zásadní změně na postu Country Managera GE Money pro ČR a SR a generálního ředitele GE Money Bank, a.s. Gerarda Ryana v obou těchto funkcích nahradí Pieter van Groos, který dosud působil jako generální ředitel GE Money Bank v Rakousku. Gerard Ryan byl povýšen na pozici finančního ředitele turecké Garanti Bank, v níž v loňském roce GE koupila více než čtvrtinový podíl.

Pieter van Groos se stane novým předsedou představenstva a generálním ředitelem GE Money Bank (jmenování podléhá schválení ČNB) a jako nový Country Manager GE Money pro Českou republiku a Slovensko bude odpovídat za všechny společnosti působící v obou zemích, tedy za GE Money Bank, GE Money Multiservis a GE Money Auto.

„Jsem velmi rád, že mám možnost pracovat  na jednom z nejdynamičtěji se rozvíjejících trhů, kde GE Money působí. Mým cílem je dále posílit naši pozici, především v oblasti spotřebitelských úvěrů, přímého bankovnictví a finančních služeb pro malé a střední podniky a zajistit, aby GE Money v České republice a na Slovensku byla i nadále vnímána všemi stávajícími a potenciálními zákazníky jako rychlá, flexibilní, jednoduchá a dostupná,“ řekl Pieter van Groos, nový Country Manager GE Money a generální ředitel GE Money Bank.

Pieter van Groos nastoupil do koncernu GE v roce 1998, kdy se stal zaměstnancem společnosti GE Plastics. Začal pracovat jako ředitel  pro Business Development (rozšiřování podnikatelských aktivit). Brzy se stal generálním ředitelem společnosti Noryl a později společnosti Lexan a odpovídal také za produkt management na globální úrovni. V roce 2002 přešel do GE Equipment Management jako obchodní ředitel pro Střední Evropu. Později přešel do GE Consumer Finance, kde stál v čele integrace Service Bank a AllBank v Německu.

V roce 2004 byl Pieter van Groos jmenován generálním ředitelem GE Money Bank v Rakousku, kde společnost úspěšně restrukturalizoval a přivedl ji k ziskovosti. Dříve než začal pracovat v GE, působil Pieter čtyři roky v McKinsey a osm let u společnosti Esso/Exxon.

Pieter van Groos

je Nizozemec, narodil se však v roce 1961 v britském Altrinchamu. Má akademický titul z práv a magisterský titul ekonomických věd z holandské Erasmus University. Kromě rodné holandštiny mluví také anglicky, německy, italsky a francouzsky. Mezi jeho koníčky patří cestování, kultura, hudba a sport – mimo jiné jachting a potápění.

Klepněte pro větší obrázek

 

Další článek 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená