FinExpert.e15.cz

GEMB: Portfolio hypoték již dosáhlo téměř 10 miliard Kč

Portfolio hypotečních úvěrů GE Money Bank se ke konci září 2005 meziročně zvýšilo o 39 % na 9,582 miliardy Kč. Během třetího čtvrtletí letošního roku poskytla banka celkem 813 nových hypoték v objemu 1,118 miliardy Kč. Na výsledky měly pozitivní vliv jak rekordně nízké úrokové sazby, tak i nabídka Hypotéky naopak – tedy hypotéky se schválením ještě před výběrem nemovitosti.

Velmi výrazně rostlo portfolio hypoték GE Money Bank. Celkový objem poskytnutých úvěrů představoval ke 30. září 9,582 miliardy Kč, což je o 39 % více než ke stejnému datu loňského roku. Podobně vzrostl také počet hypoték v portfoliu banky – meziročně o 31 % na 10 914 úvěrů.

V období od července do konce září 2005 poskytla GE Money Bank celkem 813 nových hypotečních úvěrů, meziročně tak jejich počet narostl o 4 %. Ještě výrazněji než počet vzrostl meziročně objem nově poskytnutých úvěrů – o 24 % na 1,118 miliardy Kč. „Zajímavým trendem je také rostoucí výše hypoték. Průměrná výše nového úvěru ve třetím čtvrtletí 2005 byla 1,38 milionu Kč, zatímco před rokem dosahovala 1,15 milionu Kč,“ zdůraznil produktový manažer hypoték GE Money Bank Stanislav Rokos.

„Zájem o hypotéky byl ve třetím čtvrtletí podpořen především rekordně nízkými úrokovými sazbami – např. nyní nabízíme hypotéku Premium s jednoletou fixací se sazbou 2,29 % p.a. Důležitou roli sehrálo také představení Hypotéky naopak v dubnu letošního roku. Jde o hypotéku se schválením ještě před výběrem nemovitosti,“ řekl Stanislav Rokos. Možnost použití Hypotéky naopak byla navíc v srpnu rozšířena o rekonstrukce.

„S platností od října jsme se rozhodli podpořit zájem o hypotéky GE Money Bank nabídkou pojištění schopnosti splácet zdarma na půl roku ke všem typům našich hypoték,“ dodal. Klienti, kteří s GE Money Bank uzavřou smlouvu o hypotečním úvěru s pojištěním schopnosti splácet od POJIŠŤOVNY CARDIF PRO VITA, získají nyní 6 měsíců tohoto pojištění zdarma. Nabídka platí pro smlouvy uzavřené od poloviny října až do konce roku 2005 a vztahuje se na všechny nabízené typy hypoték – včetně Hypotéky naopak, tedy hypotéky se schválením před výběrem nemovitosti.

Další článek 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená