FinExpert.e15.cz

GEMA: Od ledna jsme financovali auta za téměř 3 miliardy korun

Za prvních pět měsíců vzrostla celková pořizovací cena nových automobilů o 39 %.

Společnost GE Money Auto, která v loňském roce financovala koncovým zákazníkům nejvíce automobilů na českém trhu, potvrdila své dobré výsledky také v pátém měsíci roku 2006. V květnu financovala 3783 vozů v celkové pořizovací ceně, která překonala hranici 727 milionů korun. Za pět měsíců letošního roku byl počet financovaných vozů 15 754, souhrnná cena dosáhla více než 2,9 miliardy korun. Společnost GE Money Auto je největší společností ve financování ojetých vozů na českém trhu. V letošním roce zaznamenala výrazný nárůst i u nových automobilů. Klienti také hojně využívali slevovou kartu Benzin Plus na čerpání pohonných hmot. Jejím prostřednictvím ušetřili od ledna do května téměř 1,5 milionu korun.

V květnu 2006 financovala společnost GE Money Auto 3783 automobilů, jejich celková pořizovací cena byla více než 727 milionů Kč. Od ledna do května letošního roku byl celkový počet financovaných vozů 15 754 a částka na jejich financování přesáhla hranici 2,9 miliardy korun. Ve srovnání se stejným obdobím roku 2005 jde v počtu vozů o šestiprocentní nárůst – ze 14 859 na 15 754, jejich celková pořizovací cena stoupla o více než 9 % - z 2,7 na 2,9 miliardy Kč. Ze všech nakoupených automobilů jich bylo 83 % financováno prostřednictvím účelového úvěru autoCREDIT. Ten je nejvyužívanějším úvěrovým produktem pro financování nákupu automobilů v České republice.

„GE Money Auto je největší společností ve financování ojetých vozů na českém trhu. Za prvních pět měsíců letošního roku jsme zaznamenali výrazný nárůst také ve financování nových automobilů. Počet financovaných nových vozů v době od ledna do května 2006 vzrostl meziročně o 33 %, celková pořizovací cena se zvýšila o 39 %,“ uvedl Petr Šaštinský, předseda představenstva a generální ředitel GE Money Auto.

GE Money Auto poskytuje všem svým zákazníkům slevovou kartu Benzin Plus na čerpání pohonných hmot u čerpacích stanic Benzina a Paramo. U karet vydávaných do ledna letošního roku mohli její držitelé získat slevu 2,2 % z celkové částky, což bylo v průměru 0,65 Kč na litr pohonných hmot. Od února 2006 je úspora při využívání karty ještě vyšší - z ceny každého litru načerpané nafty či benzinu je klientovi odečtena částka 0,80 korun. Během prvních pěti měsíců využili zákazníci GE Money Auto karty Benzin Plus k natankování téměř 2,3 milionu litrů pohonných hmot při téměř 97 tisíci transakcích. Díky kartě Benzin Plus tak ušetřili téměř 1,5 milionu Kč.
Další článek


 

 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená