FinExpert.e15.cz

GE Money pomůže s renovací bytových domů i zpětně

Úvěr na obnovu bytových domů mohou společenství vlastníků a bytová družstva nyní nově získat i s GE Money Bank prostřednictvím Renovace Plus.

Nový úvěr od GE Money Bank nazvaný Renovace Plus umožní financovat až 100 % nákladů na renovaci domu a lze ho použít i v případě, že rekonstrukce již proběhla. Úvěr banka nabízí i bez zajištění, jeho maximální výše není stanovena a závisí na individuálních potřebách a finančních možnostech zájemce.

Úvěr lze použít pro běžné opravy i velké rekonstrukce (opravy střech, rekonstrukce výtahů, výměna oken apod.).  Až 15 % půjčky lze čerpat bez dokládání účelu použití. Takto schválené peníze pak banka pošle přímo na běžný účet. Pokud již rekonstrukce dříve proběhla, banka slibuje zpětné proplacení proinvestovaných prostředků.

Zájemce o půjčku Renovace Plus musí být právnickou osobou – buď společenstvím vlastníků jednotek nebo bytovým družstvem.

Parametry úvěru

Minimální výše úvěru je 300 000 Kč a jeho horní hranice není stanovena. Dobu splatnosti lze nastavit až na 15 let. Můžete si vybrat mezi mezi pevnou úrokovou sazbou s fixací na 1, 3, 5, 10, 15 let nebo  pohyblivou sazbu vázanou na PRIBOR. V případě pevné úrokové sazby půjčku splácíte měsíčními anuitními splátkami, při pohyblivé úrokové sazbě splátkami pravidelnými.

Zajištění úvěru

Požadavky na zajištění úvěru závisí na výši úvěru, která připadá na jednu bytovou jednotku. Pokud tato částka nepřesahuje 220 000 Kč na bytovou jednotku, poskytuje GE úvěr pro společenství vlastníků jako zcela nezajištěný. Bytová družstva mohou získat úvěr do 100 000 Kč na bytovou jednotku pouze s předložením blankosměnky. V ostatních případech se používají formy zajištění, např. ručitelská prohlášení, bankovní záruka ČMZRB či zástava nemovitosti.

Rekonstrukci panelových domů lze spojit i s výhodami státního programu PANEL. Tento program poskytuje Českomoravská záruční a rozvojová banka a zahrnuje úrokovou dotaci až 4 % nebo bankovní záruku na úvěr poskytnutý od komerčních bank.

Další článek


 

 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená