FinExpert.e15.cz

GE MONEY MULTISERVIS: V prvním pololetí nákupy za více než 4,4 miliardy korun

Počet držitelů kreditní karty MoneyCard stoupl meziročně o 47 % na téměř čtvrt milionu.

Společnost GE Money Multiservis, lídr splátkového prodeje v České republice, financovala za prvních šest měsíců roku 2007 na tuzemském trhu nákupy za více než 4,4 miliardy korun. Výrazně rostl počet klientů s kreditní kartou MoneyCard. Na konci prvního pololetí 2007 jich bylo již téměř 250 tisíc, ve srovnání se stejným obdobím loňského roku jde o nárůst o 47 %.

Ve druhém čtvrtletí roku 2007 poskytla společnost GE Money Multiservis úvěry ve výši  2,2 miliardy korun, což odpovídá 128 517 novým úvěrovým smlouvám. V meziročním srovnání jde o 2% nárůst počtu poskytnutých úvěrů. Společnost tak opět potvrdila pozici jedničky na trhu maloobchodního splátkového prodeje.

„Ve druhém čtvrtletí tohoto roku jsme zaznamenali nižší objem poskytnutých úvěrů, než jsme očekávali. Tato skutečnost plně odráží vývoj maloobchodního trhu, který v prvním čtvrtletí rostl velmi dynamicky, zatímco ve druhém čtvrtletí zpomalil. Důvodem bylo především nadprůměrně teplé počasí na začátku roku, které vedlo k tomu, že lidé místo do hor směřovali do nákupních center a/nebo daleko dříve než v jiných letech na zahrady u svých domů, aby je připravili na další sezónu,“ komentuje Charlie Coode, předseda představenstva a generální ředitel GE Money Multiservis a dodává: “Celkově však vývoj v prvním pololetí splnil naše očekávání. Pokračoval silný růst v segmentu maloobchodu, který zároveň stimuloval i růst v oblasti spotřebitelských půjček.“

V prvním pololetí letošního roku byla průměrná financovaná částka prostřednictvím Multiservis úvěru 17 315 korun. Nejstarším klientem, který ve stejném období využil služeb GE Money Multiservis, byl zákazník narozený v roce 1925. Nejmladší klient byl osmnáctiletý.

GE Money Multiservis v první polovině roku opět obhájil pozici jedničky ve financování na trhu maloobchodního prodeje. Nejvýrazněji se na tomto výsledku podílely účelové úvěry, které spotřebitelé čerpali přímo na prodejních místech maloobchodních partnerů. Jednoznačně nejúspěšnějším v prvním pololetí letošního roku byl co do počtu uzavřených smluv segment elektro, následován nábytkem a sortimentem hobbymarketů. Nejúspěšnějšími komoditami podle profinancované částky byly televizory, druhou pozici obsadil nábytek, za ním se umístily PC sestavy a pračky. Podle počtu uzavřených smluv vedou opět televizory, následují mobilní telefony, nábytek a pračky.

Dalším výrazným faktorem růstu celkového financovaného objemu společností GE Money Multiservis byly kreditní karty. Počet držitelů kreditní karty MoneyCard stoupl meziročně o 47 % na bezmála 250 tisíc.

„Kreditní karty jsou na českém trhu stále populárnější a zájem o ně nepřetržitě stoupá, což je patrné i z růstu našeho portfolia v tomto segmentu. Spotřebitelé oceňují především flexibilitu v tom, že mohou každý měsíc splácet částky v různé výši podle svých aktuálních možností i to, že mohou své nákupy platit jednoduše bezhotovostně. Proto budeme i v následujících měsících  pokračovat ve vývoji a rozšiřování naší nabídky kreditních karet o inovativní produkty,“ komentuje Charlie Chode.

Společnost GE Money Multiservis financovala v loňském roce nákupy za více než 9,6 miliard korun, a potvrdila tak  vedoucí pozici na českém trhu splátkového prodeje.

Další článek


 

 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená