FinExpert.e15.cz

GE Money Bank začíná rok plný inovací bezkontaktními platebními nálepkami

Praha, 15. ledna 2013

Od 15. ledna mohou klienti GE Money Bank získat na kterékoli pobočce PayPass platební nálepky. Banka tak jako první na trhu nabízí nálepky coby alternativu klasických debetních karet všem klientům. Výhodou jsou menší rozměry, libovolné umístění a především rychlé a pohodlné bezkontaktní platby. Vydání platební nálepky je zdarma.

„Naši klienti si velmi oblíbili bezkontaktní platební karty standardních rozměrů, které jsme spustili již v září loňského roku. Teď jdeme o další krok vpřed a nabízíme jim PayPass platební nálepky. Umožňují ještě pohodlnější způsob placení, při němž není třeba ani vytahovat peněženku a hledat platební kartu,“ říká Jiří Kejla, projektový manažer GE Money Bank. „Aktuálně navíc dokončujeme zkušební provoz platebních karet v mobilu na bázi NFC. Během krátké doby je začneme vydávat našim zákazníkům,“ dodává Jiří Kejla.

Bezkontaktní platební nálepka od GE Money Bank je zmenšená debetní karta, kterou lze přilepit například na mobilní telefon, klíčenku nebo jiný předmět, který jsou lidé zvyklí nosit stále u sebe. K platbě za nákup pak jen přiloží nálepku k bezkontaktnímu terminálu. Do 500 korun není nutné zadávat PIN, při větším nákupu je požadován pro větší bezpečnost. V každém případě je však samotné placení na nových typech terminálů asi třikrát rychlejší než v případě běžné platební karty.

Nálepka je zároveň zcela bezpečná, protože platba u obchodníka, v kavárně, dopravním prostředku či jinde proběhne pouze v případě, že ji přiblížíme k terminálu na vzdálenost zhruba 2 centimetrů. A nechybí ani dokonalý přehled o jejím používání. Všechny informace o uskutečněných transakcích najde klient ve svém bankovním výpisu i v internetovém bankovnictví, tedy stejně, jako když platí běžnou debetní kartou.

O PayPass platební nálepku si mohou klienti GE Money Bank požádat v jakékoli pobočce banky od 15. ledna. Potřebují k tomu jen běžný účet s debetní platební kartou MasterCard či Maestro, noví klienti mohou dostat nálepku rovnou po založení účtu. Vybrat si lze ze tří originálních designů. Vydání i vedení PayPass platební nálepky je navíc zcela zdarma.

K novým technologiím nový web

GE Money Bank to s inovacemi v platebních metodách myslí vážně. Vytvořila proto také nový interaktivní web www.inovujeme.cz, kde představuje bankovní novinky, které v ČR uvádí. Zájemci se na něm dozví nejen to, jak nové technologie fungují, ale v blogu si mohou přečíst i názory nezávislých odborníků.
 

Další článekDalší články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená